Sendražice B - Kutná Hora B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Kutná Hora B

Archiv družstev > Archiv 2011-12

Sendražice B – Kutná Hora B 3,5-4,5

12.2.2012


V mrazivém počasí jsme uvítali v teple vytopeného hostince soupeře z Kutné Hory. Nejednalo se o nikoho neznámého a v přátelském duchu se neslo i celé utkání. Postavení i ELO je zhruba stejné, tak se dal očekávat zajímavý boj.

Tentokráte jsem si mohl ze sestavy vybírat, místo nezbylo na Vagenknechta, který byl pověřen funkcí rozhodčího, a Řebíčka jsem nechal odpočívat aby se šetřil pro áčko, kde jsou body potřebnější.

Jako kapitán jsem tentokrát mužstvo nepodpořil. Vyšel na mě matador Stehlík, známá to šachová postava a i přes pokročilý věk soupeř obávaný. Možná jsem se obával až příliš a opatrnou hrou jsem mu umožnil rozvinout útok s materiálním ziskem, takže jsem to v 11:00 raději zabalil, abych nedělal další ostudu. I když prohra s panem profesorem zase taková ostuda není, radost z toho ale určitě nemám!

Stav 0 – 1.

V jedenáct soupeř nabídl Poborskému remis. Josef to zvažoval, ale zdálo se mu že stojí hůře, tak ji přijal. Je vidět, že z něho již soupeři mají strach.

Stav 0,5-1,5.

Za čtvrthodinku přišla nabídka plichty i pro Jirku Nováka. Nic tam neviděl a tak to taky vzal.

Stav 1-2.

Jiskru naděje vnesl do utkání Milan Vančura. Tento čas ho zastihl ve skvělé formě, za béčko dosáhl 4 výher v řadě a stal se naším nejúspěšnějším hráčem. Utkání vedl skvěle pozičně a zakončil ho zdrcujícím útokem na krále a srovnal na chvilku celkové skóre.

Stav 2-2.

Bohužel tentokráte nebodoval Čeněk Teichmann. Pozice na šachovnici vypadala složitě, každý říkal, že tentokrát mu bude muset stačit půlka, ale že prohraje, to jsme skutečně nečekali, až když jsme viděli, jak smutně podepisuje partiář.

Stav 2-3.

Neštěstí ale nebylo u konce. Ve věžovce Honza Hamrník bojoval statečně, ale nějak oba soupeři neznali teorii, že všechny věžovky jsou remis a soupeř Honzu porazil.

Stav 2-4 a už nevyhrajem.

Po delším čase nastoupil horský vůdce Pavel Křenek. Hrál obezřetně, nic nepokazil, ale bohužel jeho protivník taky ne a i když jsem Pavlovi domlouval, že remíza je pro nás smrtící, s pozicí na šachovnici se nedalo nic dělat, jak se oba hráči i přesvědčili při následné mimosoutěžní dohrávce.

Stav 2-4,5 a konečná, pijeme černý kafe.

Zápas dohrával nejzasloužilejší sendražák Vašek Uhlíř. Dohnal soupeře do kouta jak na hodinách, tak i na šachovnici. Protivník se bránil seč mohl a že tam byly dobré možnosti, a když už to vypadalo, že vyklouzne, přišel závěrečný úder a čestná výhra na závěr. Nejhezčí partie utkání!

Závěrečný stav 3,5-4,5 znamená, že jsme tentokrát vyšli naprázdno..

V dalším kole nás čeká daleká cesta až do Benešova a nezbývá doufat, že tak daleko nepojedeme nadarmo.

Toto kolo zničilo dva dosud neporažené hráč – mě a pak Čendu Teichmanna. Neporažení a nepokoření zůstávají z béčka již jen  Poborský, Uhlíř, Křepelka a Vančura. Poslední jmenovaný je i nejlepší se ziskem 5 bodů ze 6 zápasů (úspěšnost 83%).

1 Poborsky Josef   H 1966 ½ :½  Grecny Karol   H 1998
2 Novak Jiri   V 1914 ½ :½  Kopecky Tomas 1943
3 Hamrnik Jan 1798 0 : 1 Vokolek Jaroslav 1883
4 Teichmann Cenek 1829 0 : 1 Mraz Zdenek 1900
5 Uhlir Vaclav   V 1825 1 : 0 Novotny Roman 1821
6 Hlavica Bretislav 1676 0 : 1 Stehlik Jiri 1814
7 Krenek Pavel 1800 ½ :½  Jilek Vladimir 1649
8 Vancura Milan 1769 1 : 0 Matousek Libor 1728

Zapsal jak viděl i slyšel kapitán Hlavica, doplnil zástupce kapitána V. Uhlíř.Návrat na obsah