Sendražice C - Poděbrady B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice C - Poděbrady B

Archiv družstev > Sezóna 2018-19
TJ Sokol Sendražice C - Symfonie Poděbrady B   2,5:2,5
24.2.2019

Po dvou kolech venku hrálo opět céčko doma. V hospodě bylo příjemně a v deset jsme se tam sešli k zápasu. Sice ne v absolutní sestavě ale musí se hrát s těmi, kdo jsou k dispozici.
Jirka Zelenka Rigos získal v úvodu figuru a tentokrát se nevloudila žádná chybička a dovedl zkušeně partii až k matu, protože mladý soupeř se sám vzdát nechtěl. Skvělý výkon!
Pak František Matějček dovedl k plnému úspěchu podivnou věžovku. Hezky si to spočítal jak prosadí svého pěšce navíc, dal si vydatný oběd a takto posílen prorazil soupeřovy hradby a volný pěšec triumfoval.
Vedli jsme 2:0 a vše vypadalo růžově. Až pak si náš nejzkušenější hráč Jirka Semerák nechal zahnat dámu do vazby a přišel o ni za figuru, pak ještě nějak získal věž ale dáma proti věži a koni se ukázala kvalitnější, Jirka se rval jako lev, ale přišel i o toho koně, a pak už se to sesypalo.
Petr Křepelka hrál opět těžce poziční šachy, po dvou a půl hodině hry nevyměnili ani figuru. Pak jsem viděl, že stojí daleko lépe, ovšem soupeřovi se podařilo se vymanit a nabídnul remízu a po chvilce přemýšlení Petr přijal. Zaručovalo to remízu pro družstvo a při následné analýze se ukázalo, že to i remíza byla, navíc Petrův čas na hodinách nebyl nejlepší.
Já (Břetislav Hlavica) jsem zahájil optimisticky, soupeř ovšem veškeré mé léčky viděl na rozdíl ode mě, který v remízové pozici dovolil přechodnou oběť věže a partie přešla do dámské koncovky, kde měl soupeř volného dvojpěšce navíc. Já doufal v remízu skrze věčné šachování, což se i částečně dařilo, ale v 84. tahu jsem už na oči neviděl a musel vzdát.
Za trest jsem si nedal pro špatný výkon ani oběd. Nabízely se rozlítaní ptáčci, které nemusím, a navíc jsme ptáčky měli připravené i doma a dokonce nerozlítané, druhá varianta byly plněné knedlíky s uzeným a zelí a ty jsem v naší hospodě už měl a vůbec mě neoslnily.
Zapsal Břetislav Hlavica.


Návrat na obsah