Kolín D - Sendražice C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Kolín D - Sendražice C

Archiv družstev > Archiv 2016-17
Sokol Kolín D - TJ Sokol Sendražice C   2,5:2,5
26.2.2017

Naše C-družstvo nečekalo v Kolíně nějaký významný úspěch, přesto mělo k vítězství velmi blízko. Ovšem, to by musel hrát místo mě (Semeráka) někdo jiný. Hra se vyvíjela velmi příznivě proti soupeřům s vesměs vyšším hodnocením ELO než měli naši hráči.

 První skončila partie Křepelka - Pech remízou již po 10 tazích!

Potom si vzpomněl Pepa Vagenknecht na své úspěchy a přehrál Kalíka. Vedli jsme 1,5 : 0,5, a když po poctivém výkonu vyhrál Lukáš Kuta nad Vejvodou, chybělo k porážce Kolína jen málo.

Vedli jsme již 2,5 : 0,5 a stačilo v jedné ze zbývajících partií uhrát plichtu! To se však nestalo. Já (Semerák) jsem hrál podle svých chabých možností, využil jsem skoro celé 2 hodiny, ale partie dospěla do věžové koncovky s dvěma pěšci navíc a pan Šulc se mohl radovat po 67 tazích z výhry. Přitom jsem získal v průběhu partie pěšce a i pozice se zdála být nadějná, ale ty konce!

 Poslední nadějí na výhru byla partie Aleše Lukši s Duškem. Když jsem skončil svoji promarněnou šanci, měl Aleš 2 pěšce navíc a dobrou pozici. Dušek hrál nekonečně pomalu a tím asi brnkal na nervy. Aleš ztrácel materiál, partie došla do věžové koncovky s postupem pěšce na dámu, kterému se nedalo zabránit. Konečný výsledek Kolín D - Sendražice C  2,5 : 2,5.
                                                                                                                                                       Zapsal frustrovaný Semerák.Návrat na obsah