Kolín C - Sendražice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Kolín C - Sendražice B

Archiv družstev > Archiv 2017-18
Sokol Kolín C – TJ Sokol Sendražice B   6:2
4.2.2018

Po dvou porážkách nás čekal těžký soupeř z Kolína, který dosud bodoval ve všech utkáních naplno. Naše sestava navíc nebyla ideální, chyběl zejména Petr Křepelka ale přece jsme přijeli do kolínské sokolovny plni elánu.

Hned v úvodu nás setřel domácí nehrající kapitán Jindra Vejvoda, že u nich máme zadarmo kafe a oni za něj musí v Sendražicích platit dvacet korun a ať s tím něco děláme. Já si tedy raději u nich kafe nedal.

Na první desce Mirek Řebíček se s Milanem zná dobře, těžko se nějak překvapit, a tak brzy skončila partie smírem.
0,5:0,5

Já (Břetislav Hlavica) bojoval s velezkušeným Jirkou Vlasákem, využil jeho lehkého zaváhání v zahájení, avšak vítěznou výhodu jsem jako obvykle nedokázal plně využít a v nejasné a asi vyrovnané pozici jsme to dali za půlku. Z čehož jsem měl radost, konečně jsem bodoval a s Jirkou je to velmi cenné.
1:1

Lukáš Kuta na poslední desce hrál mírně v obavách před soupeřem, nechal se zatlačit do defenzivy a tam skrze drobnou chybičku partii ztratil.
2:1

Bohouš Sobotka hraje přesně a opatrně a pokud takto postupuje i jeho soupeř, je to remíze ve vyrovnané pozici.
2,5:1,5

Fanda Matějček měl proti sobě samotného velkého France. Přežil všechny jeho léčky a vznikla koncovka s pěšcem méně a koněm proti střelci. Bohužel si František nechal lehké figury vyměnit a pěšcovka už nebyla pro Lubora žádný problém.
3,5:1,2

Aleš Lukša hrál podle svého zvyku aktivně, neudělal žádnou chybu a v závěru měl i kvalitu více, nabídl remis kterou soupeř přijal. Mě se to nezdálo ale po přehrání jeho partie jsem uznal, že to bylo to nejlepší, co mohl udělat.
4:2

Honza Hamrník hrál vyrovnanou partii a až v závěru drobné přehlédnutí jej stálo život, jinak to byla čistá plichta.
5:2

Milan Vančura nastoupil v této sezóně za béčko poprvé a vrhnul se na těžkého soupeře bez jakéhokoliv respektu. Dokonce drze odmítl Frantovu nabídku na remízu.  Nadarmo se neříká lepší půlka nežli nulka a tak se postupně Milanův útok vyčerpal a obrátil v náš neprospěch a ani v této partii jsme nebodovali.
6:2

Pukli jsme ale tentokrát byl soupeř opravdu lepší a těžko s tím něco dělat. Snad si v osmém kole v Pečkách povedeme lépe, je otázkou, v jakém složení se sejdeme.
Zapsal Břetislav Hlavica.

Návrat na obsah