Sendražice A - Pečky A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice A - Pečky A

Sezóna 2023-24
Sokol Sendražice A - Sokol Pečky A   4,5:3,5
26.11.2023

Ve 3. kole jsme se utkali v neděli na domácí půdě se sympatickým soupeřem z Peček. Předpoklad, že hosté budou hrát na postup se promítl do kvalitních partií. Nakonec víc štěstí jsme měli v závěru zápasu my a dokázali jsme zvítězit tím nejtěsnějším rozdílem.
 
3. šach. Mirek Řebíček
Mirek rozehrál partii pevně a protože byl vyčerpán ze sobotního turnaje, neměl chuť vymýšlet kombinace jako v předcházejících zápasech. Soupeř se přizpůsobil a po výměně všech figur skončila partie smírně.
0,5-0,5
 
2. šach. Honza Hamrník
Hrál od začátku aktivně, ale žádná výhoda v pozici nebyla. Po nabídce remízy ze strany soupeře a se souhlasem kapitána byla remíza přijata.
0,5-0,5
 
5. šach. Petr Křepelka
Jako vždy zahájil partii velmi dobře. Ve střední hře bylo postavení na šachovnici stále vyrovnané a proto došlo na dělení bodů.
0,5-0,5
 
8. šach. Bohumil Sobotka
Nahradil nemocného Jirku Nováka. Svůj úkol splnil a jako čtvrtý v pořadí remizoval. To bylo dobré rozhodnutí, protože jsme na ostatních šachovnicích měli lepší pozice. Což se během dalších chvil potvrdilo.
0,5-0,5
 
8. šach. Václav Uhlíř
Bílými kameny začal náš hráč partii s tím, že by už konečně měl bodovat. To se povedlo proto, že soupeř udělal ve 4.tahu hrubou chybu. Přišel o pěšce a rošádu. Přesnou hrou a s využitím svých zkušeností dovedl kapitán domácích partii do vítězného konce ve 26. tahu.
Za nerozhodného stavu jsme se tudíž dostali do vedení v zápase.
1-0   
 
6. šach. Jindra Březina
Hrál od začátku kombinačně. Oba si vytvořili tlak na královském křídle. Náš hráč se ubránil a využil svých dobře postavených figur a jejich souhry a převzal iniciativu. A v závěru partie hostujícího hráče přehrál. Důležitá výhra pro celkový výsledek.    
1-0
 
4. šach. Tomáš Dejmek
Náš nejmladší hráč si vedl za A mužstvo, jak je jeho zvykem velice dobře. Bojovný a spolehlivý výkon korunoval ziskem pěšce. Toho udržel až do věžové koncovky. Pozice na šachovnici byla jasně remízová a to nám stačilo k celkovému vítězství v utkání.
0,5-0,5  
 
1.šach. Jiří Groh
Svedl na první desce vyrovnané utkání a soupeř ho přehrál až v závěru. I na něm byla znát únava z turnaje předchozího dne. Projevilo se na něm „přežrání“ na vepřových hodech. Podstatné bylo, že výsledek této partie neovlivnil naše celkové vítězství.
 
0-1
 
Zapsal kapitán Václav Uhlíř.   
 


vítězna partie Vaška Uhlíře
Návrat na obsah