Sendražice C - Pečky B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice C - Pečky B

Archiv družstev > Archiv 2017-18
Pečky B - Sendražice C 4:4
15.10.2017

Do Peček jsme odjížděli v pohodě za krásného počasí. Ve sklepení sokolovny bylo teplo, uvařili nám i kávu, příjemné prostředí na hru.

Jako první skončila mladá posila Tomáš, který se vydal dámou do útoku, získal pěšáka a místo aby se stáhnul pokračoval v plenění, až byla jeho dáma lapena a posléze dostal dokonce mat.

Zápas naštěstí zanedlouho vyrovnal František, využil soupeřovy nepřesnosti v zahájení a pustil se do úspěšného útoku. Soupeř statečně vzdoroval ale matu nezabránil.

Břeťa hrál opatrně, ale ve střední hře soupeř ztratil pěšáka a při marné snaze o vyrovnání jej to stálo druhého a třetího a ač byla bitva úporná na obou stranách, dostali jsme se znovu do vedení.

Petr hrál jako obvykle velmi pozičně, nakonec se partie proměnila na divokou pozici kdy měl Petr dámu proti věži, koni a několika střelců, což sice nevypadalo dobře, ale bílý král byl dosti otevřený a tak šachy vše uklidnily do spravedlivé remízy.

Hezky hrál Lukáš, získal dva pěšce, avšak neprozřetelně aktivizoval krále a díky šachování musel pěšce vrátit s jedním navíc jako prémii pro soupeře. Tahali to oba extrémně dlouho ale v koncovce nám štěstí nepřálo a Lukášova prohra dovedla celé utkání k pravděpodobně zasloužené remíze.
Zapsal B.Hlavica

Návrat na obsah