Čáslav B - Sendražice C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Čáslav B - Sendražice C

Archiv družstev > Archiv 2017-18
Čáslav B - Sendražice C   1:4
19.11.2017

Já, Jirka Semerák jsem byl požádán o referát o utkání v Čáslavi. Sestava Sendražic C byla: Křepelka - kapitán, Lukša, Kuta, Matějček a Semerák Kapitán nás vytáhl z pelechů předčasně, tloukli jsme na dveře klubu důchodců v 9 hodin marně, hrálo se totiž až od desíti. Možná, že to byl záměr, pročistili jsme si hlavu na mrazivém čáslavském náměstí, někteří se posilnili v asijském bistru a konečně jsme se mohli uchýlit do tepla hrací místnosti.

Domácí nastoupili v základní, tedy nejsilnější sestavě kromě 5.šachovnice, kde startoval kdysi velmi dobrý hráč, pan Breth, který je však dnes již skoro devadesátiletý.

Nejprve ukončil vítězně partii Aleš Lukša, který ve hře Benoni přehrál skoro o 200 ELO silnějšího Tomáše Bergra.
Stáří má na výkonnost neblahý vliv, pan Breth se nevyvaroval chyb, v koncovce jsme oba měli nestejné střelce, ale já (Jirka Semerák) o 2 pěšce více, což rozhodlo.
Vedli jsme 2:0 a rýsovala se další výhra u Františka Matějčka. Pan Němeček dlouho věřil v obrat, ale až v 63.tahu poznal, že jeho střelec a věž je proti jezdci, věži a jednomu pěšci navíc  málo a tah před postavením dámy se vzdal. Celková výhra byla naše - vedli jsme 3:0.
Ale to nebylo všechno! Lukáš Kuta hrál skvěle, získal figuru, v koncovce ještě uštědřil "vidličky" jezdcem na dámu a věž a šel za výhrou systematicky a přesně s vyrovnanými pěšci a čistou věží navíc. Pan Hruban má sice ELO o 170 vyšší, ale na Lukáše neměl.
Vedli jsme tedy 4:0 a zvedli jsme se k odchodu, protože Petr Křepelka stále hrál a byl tam vlastním autem. I když se zdálo, že by mohl remizovat, pan Reichel (ELO 1938) byl proti a Petra porazil.
Konečný výsledek:   4:1.
Zapsal Jirka Semerák.
Návrat na obsah