Sendražice B - Rožďalovice A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Rožďalovice A

Archiv družstev > Archiv 2017-18
TJ Sokol Sendražice B – ŠK Rožďalovice A   6:2
12.11.2017

V druhém kole nás v domácím prostředí hospody U Černohlávků čekal papírově slabší soupeř z Rožďalovic. Nicméně ELO 1000 uvedené u většiny hráčů rozhodně neodpovídá jejich výkonnosti, takže to zase taková procházka nebyla.

Hrací místnost byla skvěle vytopena, soupeř se dostavil včas, takže se mohlo v deset začít. Dostavil se i Vašek Uhlíř, který i když původně nemohl hrát a nebyl proto na soupisce, nás přišel morálně podpořit.

Nejstarší hráč Jirka Semerák si na poslední šachovnici zkušeně poradil s mladým soupeřem a tak v čase, kdy někteří ještě ani neměli dopitou kávu, jsme vedli.
1:0

Vzápětí Jirku následoval František Matějček, který protihráči dokonce dal mat. Jak se Frantovi nedaří v oddílovém přeboru, vynahrazuje si to v soutěži družstev.
2:0

Bohouš Sobotka na svou soupeřku zkoušel různé akce, avšak ta se nedala a tak v pevné a vyrovnané pozici dali partii za remis.
2,5:0,5

Aleš Lukša se mocně snažil o plný bodový zisk, avšak soupeř byl proti a tak se též i s ohledem na celkový stav zápasu dohodli na nerozhodném výsledku.
3:1

Petr Křepelka hraje tuto sezónu skvěle za céčko i béčko a tak vyhrál i tentokrát a dodal tím družstvu jistotu neprohry.
4:1

Rovněž Honza Hamrník je ve vynikající formě, a když získal v úvodu výhodu dvojice střelců, dokázal si s nimi poradit a zvítězit a dodat družstvu potřebný vítězný bod.
5:1

Kapitán Břetislav Hlavica si neporadil se soupeřem, zamotal se do zápletek a ztratil kvalitu a i když jsem se tahal velmi dlouho, přesně hrající soupeř mi nedal šanci.
5:2

Mirek Řebíček na první šachovnici, kde to nikdy není lehké, je tuto sezónu skvělý a výhrou korunoval naše celkové vítězství.
6:2

Abych nebyl kritizován za absenci kulinářské stránky utkání, tak v nabídce byla vepřová kotleta na zelenině, guláš s knedlíkem, smažený květák a kuřecí špíz. Protože jsem tahal dlouho, tak na výběr byl jen květák nebo kotleta. Zvolil jsem poslední volbu a bylo to skvělé, ani jsem si takovou dobrotu za svůj výsledek nezasloužil.

Příští kolo nás čeká zájezd do Lysé. Jaká bude sestava je ve hvězdách, ale snad si tam také poradíme.
Zapsal Břetislav Hlavica, dosud hrající kapitán.


Návrat na obsah