Kolín D - Sendražice C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Kolín D - Sendražice C

Archiv družstev > Archiv 2013-14

Sokol Kolín D - TJ Sokol Sendražice C 3,5:1,5

2.2.2014

Právě na Hromnice, kdy je o hodinu více, jsme jako C  tým TJ Sokola Sendražice  sehráli derby se Sokolem Kolín D v sestavě 1.Křepelka, 2.Lukša, 3.Matějček, 4.Semerák, 5.Dušek. Na šachových hodinách sice hodina nepřibyla, ale i tak nám čas stačil. Papírově jsme byli jasně na porážku 5:0.

Kdo to ještě neví, tomu musím říci, že C se nikdy předem nevzdává a soupeřů se nebojí.
Je právě 9:33 minut a pan Vejvoda vítá hosty, umísťuje hráče na dané šachovnice a hra začíná.

V poslední době se šachivě cítím dobře (Aleš Lukša) a tak jsem na svého zkušenějšího soupeře s ELO cca o 280 bodů vyšším spustil Vídeňskou hru. Soupeř pan Kalík záhy reagoval mírnějším pokračováním. Pomoci oběti figury jsem zadržel krále v centru a otevřel sloupce i diagonály....a pod tíhou pádných argumentů soupeř rezignuje, je 11:12 hodin. Vedeme 0:1, od této doby jsem mohl podrobněji sledovat ostatní partie.

Na 1. šachovnici trpělivou hrou Petr Křepelka černými vyrovnal, bíly pan Tyko se dále snažil strhnout vedení na svoji stranu.

Na 3. šachovnici hrál bez bázně Fratišek Matějček proti panu Pechovi. Stál pevně ,ale pasivně,figury nepřekročily 6. řadu.

Na 4.šachovnici právě vrcholí partie Jirky Semeráka. Jde o koncovku 2V+D + pěšci(5). Mladší soupeř Tomáš Zrůst našeho matadora ošálil a srovnal stav na 1:1. No když už nic jiného stihne doma ještě teplý oběd.

Záhy po této partii na první šachovnici soupeři podepsali smír Držíme remízu 1,5:1,5.

Pan Dušek na začátku partie značně promrzlý (podávali jsme si ruce) dosud ještě nedosáhnul optimální provozní teploty a přišel postupně o 2 pěšce. V koncovce střelce proti jezdci ( Dušek) podlehl panu Vejvodovi. Stav je 2,5:1,5 pro domácí.

Naděje na remízu drží stále Franta. Uporná obrana ho vyčerpává. Soupeř posilněný vykouřenou cigaretou před sokolovnou se rozhodl pro útok po g sloupci. Připravil si pozici s několika hrozbami současně. Na jednou se projevuje nedostatek prostoru pro manévry Františkových figur. Bílý spočítal kombinaci, vyměnil figury a dostal se po zmíněném géčku věží až do generálního štábu černého vojska generála Matějčka(skutečně bez nadsázky si tento titul zaslouží). Pohyblivější bílé vojsko rozhoduje partii. Konečný stav 3.5:1,5 pro domácí.

Sepsal Aleš Lukša.


Návrat na obsah