DDM Poděbrady B - Sendražice C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

DDM Poděbrady B - Sendražice C

Archiv družstev > Archiv 2016-17
DDM Symfonie Poděbrady B - TJ Sokol Sendražice C   3:2
29.1.2017

Hráči Sendražic C se jeli pokusit oplatit porážku 1:4 z podzimu vedoucímu družstvu Regionální soutěže do Poděbrad. Autem cestovali Matějček, Semerák a Kuta, vlakem Vagenknecht a Zelenka. Tentokrát jsme trefili do hrací místnosti bez problémů. Nadějná mládež z Poděbrad nás i tentokrát nenechala vyhrát. Ale po pořádku.

Nejprve skončil partii Pepa Vagenknecht. Škrabánek zahájil královským gambitem, který měl dobře nastudovaný, Pepa postupně ztratil obě kvality a byl nucen partii vzdát.

Jako druhý skončil hru Semerák. Němeček Pavel zkusil skandinávskou obranu, kterou jsem naposled hrál někdy ve středověku s Václavem Uhlířem. Soupeř však nehrál pozorně, získal jsem pěšce a figuru, chlapec byl rozumný a vzdal. Skóre srovnáno na 1:1.

Laštovka na 3.šachovnici hrál proti Lukáši Kutovi také králův gambit - asi to v Poděbradech trénují. Lukáš se v sobotu zúčastnil maturitního plesu, což dá zabrat, takže není divu, že byl společensky unaven a partii prohrál. Bylo to tedy 1:2 v náš neprospěch a na zbývajících šachovnicích nebyla situace na výhru.

František Matějček hrál s Němečkem Lukášem sicilskou, hra byla vyrovnaná, ale v koncovce se zdálo, že je na tom poděbradský mladík pozičně lépe. Jenže narazila kosa na kámen! František se vyhnul výměně dam, nenápadně si připravilo pozici na útok, šachoval střelcem a soupeř před ztrátou věže a matovou hrozbou vzdal. Učebnicový obrat se vyplatil, bylo opět srovnáno na 2:2.

Poslední nadějí na úspěch byla pátá šachovnice. Proti domácímu Šafránkovi nastoupil Rigos Zelenka. Necítil se dobře. Absolvoval alkoholový dýchánek již ve čtvrtek, v pátek v něm pokračoval. Nedokážu odhadnout, zdali bylo zbytkového alkoholu v Jirkově organizmu málo nebo moc, prostě nebyl ve formě. Vloudilo se několik chybiček, ztrácel materiál a prohrál. Celkově tedy 2:3 v náš neprospěch. Jinak se hrálo svižně, (nehrál Křepelka), takže jsme byli již těsně po poledni v Sendražicích.
Zapsal nejstarší hráč Semerák.Návrat na obsah