Kostelec C - Sendražice C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Kostelec C - Sendražice C

Archiv družstev > Archiv 2014-15
Kostelec nad Černými Lesy C - TJ Sokol Sendražice C   2,5:2,5

8.2.2015

V chladném únorovém ránu jsme se po roce opět vypravili do Zásmuk na utkání s Kostelcem C. Sestava obdobná jako loni, jen Vaška Uhlíře tentokrát nahradil Milan Vančura.

V restauraci na náměstí bylo již vše připraveno. Objednali jsme si kafe, které je zde pro šachisty na účet podniku a mohli začít.

Výhodu si na 4. šachovnici rychle vybojoval Pepa Pekárek - figura za 2 pěšce, ve svém oblíbeném Larsenově zahájení. Pak ale soupeř vyrovnal, Pepa podle svých slov ani nevěděl jak. Hra přešla do manévrování, kde soupeř několikrát reklamoval remízu opakováním tahů, zřejmě ale neoprávněně. Nakonec se ale oba unavení soupeři na remíze dohodli.

Milan Vančura na 2. desce použil skotskou s obětí pěšce za vývin. Plánovaný útok však soupeř odvrátil a byla z toho remíza opakováním tahů.

Ondřej Jareš na 3. šachovnici proti kapitánovi domácích: hrálo se dámským pěšcem s brzskými výměnami. Hra přešla do koncovky nestejných střelců, kde jsem si vytvořil volného pěšce, kterého jsem ale nedokázal prosadit. Další remíza.

Na poslední šachovnici to dlouho vypadalo také remízově, pak se ale Jirka Zelenka spletl (obvyklá drobná chybička), soupeř chyby okamžitě využil a prohráváme.

Remízu družstva zachraňoval kapitán Petr Křepelka. Velmi rychle hrající protivník si v koncovce jezdce proti střelci nechal jezdce uzavřít na první řadě. Po této prohrávající chybě si Petr přesnou hrou vytvořil volného pěšce a bylo rozhodnuto o celkové remíze.

Výsledek jsme jeli nahlásit do domovského hostince, kde právě vrcholilo utkání našeho áčka s kosteleckým béčkem.

Zapsal Ondra Jareš.
Návrat na obsah