Šachové listopádí Břehy - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Šachové listopádí Břehy

Ostatní turnaje
Listopádí Břehy u Přelouče
3.11.2018

Na tradiční turnaj do Břehů se ze Sendražic vypravila čtyřčlenná výprava. Cesta proběhla dobře, tam jsme jeli přes Kladruby a zpět přes Chvaletice a ukázalo se, že jsou obě cesty stejně dlouhé.

Turnaj se koná v místním hostinci a přilehlém sále, všechno tak trochu připomíná starou hospodu Na Kopečku. Sešlo se symbolických 64 hráčů, hrálo se na 9 kol tempem 2x11 minut + 4 sekundy na tah. V organizaci byly občas drobné časové výpadky, kterým jsme nerozuměli, ale to nebyla nějaká vada na kráse a tak se prostě počkalo. Obecně se nám dařilo, dokonce i Rigos získal celých 3,5 bodů, což je víc než na všech předchozích turnajích dohromady. Asi to bylo tím prostředím. Přední šachovnice byly umístěny na poódiu kam se lezlo dosti blbě, ale já tam hrál pouze jednou a Jirka Novák s Vaškem Uhlířem skoro pořád a to jsou sportovci, ti tam vylezli hbitě.

Čepovalo se nám dobře známé svijanské a pak též Zubr. K obědu byl na výběr mezi gulášem a řízkem vepřovým nebo kuřecím. Já si zvolil tlačenku a byla vynikající, takže jsem pak ani řízek neokusil.

Cen bylo dostatek a poznámky, že sendražičtí si berou akorát flašku, jsme jako neslyšeli.

Sepsal Hlavica.
Návrat na obsah