Sendražice B - Pečky A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Pečky A

Archiv družstev > Archiv 2016-17
TJ Sokol Sendražice B – Sokol Pečky A   4:4
22.1.2017

V 6.kole regionálního přeboru jsme v domácím prostředí přivítali tradičního soupeře – áčko Peček. Ve velice přátelské atmosféře proběhl napínavý zápas, který nakonec skončil pro oba celky přijatelně.

Jako první dostal nabídku remízy Petr Křepelka. Po poradě s kapitánem nabídku přijal. Kapitán vycházel z toho, že Petr většinou končí poslední a zdržuje všechny ostatní a sám  včas neobědvá a mohl by si přivodit zdravotní problémy.
Stav 0,5 – 0,5.

Vzápětí po něm je nabídka nerozhodného výsledku na druhé šachovnici. Po obhlídce pozice je rovněž Aleši Lukšovi odsouhlaseno, nabídku přijmout. Pozice byla vyrovnaná a nebylo zřejmé, jak si počínat na cestě za vítězstvím.
Stav 1 – 1.

Jako třetí dostává nabídku na smírný výsledek hrající zástupce kapitána (kapitán Břéťa Hlavica nehrál kvůli nemoci) Vašek Uhlíř. Protože působil zároveň jako rozhodčí za omluveného Pepu Vagenknechta (pískal vyšší soutěž v Turnově) a koučoval mužstvo, tak nabídku přijal.
Stav 1,5 – 1,5.

František Matějček hraje za družstva velice zodpovědně a tak se od něho čekal opět perfektní výkon. Vybudoval si pevnou pozici a protože viděl, že na ostatních šachovnicích nestojíme špatně, též přijal nabídku soupeře na remízu. Ovšem udělal to bez vědomí kapitána a proto mu bylo toto po zápase vytknuto.
Stav 2 – 2.

A nyní přichází na řadu Pavel Křenek. Předpokládalo se, že on by měl přispět ve vývoji utkání celým bodem pro naše mužstvo. Partii založil výborně, hrál útočně, skutečně na zisk celého bodu, ale nakonec to nedopadlo, i když se při přesné hře dala partie vyhrát. Další smír na šachovnici.
Stav 2,5 - 2,5.

Také v partii Milana Vančury se počítalo se ziskem celého bodu pro naše barvy. Jeho útok na krále byl veden velice dobře, ale vynalézavá obrana jeho soupeře eliminovala výhodu našeho hráče a boj na šachovnici skončil nerozhodně.
Stav 3 – 3.

Za tohoto stavu jsme mohli pomýšlet už jen na nerozhodný výsledek celého utkání. Na první šachovnici totiž již od zahájení bojoval Honza Hamrník slabší o figuru. Zkušený harcovník Olda Eisner vydržel se silami až do konce a získal pro hosty velmi cenný celý bod.
Stav 3 – 4.

A nakonec vše zachránil výborně hrající Lukáš Kuta. V posledních zápasech odvádí za obě mužstva (B+C) velmi dobré výkony. Věřilo se mu i v tomto zápase. Svého soupeře v závěru partie pěkně přehrál a ten o věž méně musel kapitulovat. Tím náš hráč získal důležitý celý bod pro naše barvy a srovnal skóre na konečný nerozhodný výsledek.
 
Stav 4 – 4.
 
Co říci na závěr. Těžko se koučuje mužstvo, kde na jednotlivé hráče není spolehnutí. Když jsme přijali nabídky na remízu v jednotlivých partiích, předpokládal jsem, že celý bod získají Pavel Křenek a Milan Vančura. Protože Honza Hamrník měl hned od začátku figuru méně, předpokládal jsem, že těžko může získat i tu půlku bodu. Ale dvě vítězství by na výhru stačily. To se však nepovedlo a utkání skončilo zaslouženě nerozhodně. Zkrátka nemám na to nervy a ať si tu naši rezervu v dalších zápasech vede Břéťa Hlavica. Je mladší a má lepší nervovou soustavu  
Zapsal hrající zástupce kapitána Vašek Uhlíř.Návrat na obsah