Sendražice A - Dobrovice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice A - Dobrovice B

Archiv družstev > Sezóna 2018-19
Sokol Sendražice A - Šachklub města Dobrovice B   6:2
16.12.2018

V 5. kole KS jsme přivítali na domácí půdě rezervu šachového klubu z Dobrovice. Počítalo se s tím, že utkání bude vyrovnané, neboť se střetla mužstva ze středu tabulky. Ovšem průběh zápasu byl poněkud jiný.

Naše sestava byla opět skoro kompletní, chyběl pouze hráč z první šachovnice M. Běloušek, který nastoupil za Kutnou Horu ve 2.lize. Úspěšnou premiéru v našich barvách si odbyl „prezident“ Jirka Hynek.
Utkání zahájil v 10:00 hod. v salonku hospody „U Černohlávků“ rozhodčí zápasu Václav Uhlíř. Hrací místnost byla příjemně vytopena a tak se hráči mohli plně soustředit na hru.  

Jako první ukončil svou partii Jan Hamrník. Jak bývá v této sezoně u něho zvykem, rozehrál partii aktivně a brzy měl lepší pozici. Umístil svého jezdce do středu šachovnice a hrozil získat materiál. Soupeř však materiálové ztráty pokryl, ale přehlédl vidle a ztrácel dámu. Proto partii ihned vzdal. Dobrý začátek utkání pro naše barvy.
Stav zápasu: 1 : 0

Další vítěznou partií zvýšil naše skóre Jiří Hynek. Postavil pevnou pozici a potom hrál jako za dob své největší slávy v dresu Kolína ve druhé lize. Jeho figury byly aktivní, získal 4 pěšce za figuru a v konci partie pokračoval přesně. Jeho soupeř potom v časové tísni závěr partie nezvládl a musel kapitulovat.
Stav zápasu: 2 : 0

Jirka Groh hrající tentokráte na první šachovnici nezklamal. Hrál po celou partii zodpovědně a snažil se získat celý bod, nakonec ale přijal nabídku soupeře na remízu. Což při vývoji utkání pro nás stačilo.
Stav zápasu: 2,5 : 0,5

Po velmi dobrém výkonu a bez chyb sehrál svou partii Pepa Poborský. Konečně se mu v této sezoně podařilo z pěkné pozice získat celý bod. Tím nás o hodně přiblížil k celkovému vítězství.
Stav zápasu: 3,5 : 0,5

Bohumil Sobotka na poslední šachovnici si nevedl špatně. Dostal se z mírně horší pozice a dalo se říci, že partii nemůže prohrát. Ovšem doplatil na špatný odhad ke konci partie. Vyměnil dámy a přešel do horší koncovky. Ta se nedala udržet a partii vzdal.
Stav zápasu: 3,5 : 1,5         

Jindra Březina si po celou partii vedl velmi dobře. Získal dvojici střelců a potom svoji pozici neustále zesiloval. Jeho tlak vyvrcholili matovým útokem, proti kterému neměl soupeř obranu. V té chvíli rozhodl o našem vítězství.
Stav zápasu: 4,5 : 1,5

Mistr FIDE Milan Seifert, který v minulém kole plně bodoval za Nymburk, chtěl získat výhru i v tomto zápase. Postavil aktivní pozici, získal figuru navíc, ale soupeř měl věčný šach a tak partie skončila smírně
Stav zápasu:    5 : 2  

Jirka Novák dokonal naše vítězství precizní hrou. S celým bodem na této šachovnici jsme počítali, ovšem že dohraje jako poslední, to nikoliv. Trpělivou hrou a bezchybným výkonem zajistil naše vysoké vítězství.
Stav zápasu:   6 : 2
Co říci na závěr. Dosáhli jsme v letošním roce bodový zisk, který jsme předpokládali. Abychom se udrželi uprostřed tabulky, budeme muset v r. 2019 nějaké body ještě přidat. Snad se nám to podaří. Důležité bude, abychom měli dobrou docházku k mistrovským utkáním.  
Zapsal kapitán mužstva Václav Uhlíř působící i v roli rozhodčího.Návrat na obsah