DDM Poděbrady - Sendražice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

DDM Poděbrady - Sendražice B

Archiv družstev > Archiv 2017-18
DDM Symfonie Poděbrady A – TJ Sokol Sendražice B   1,5:6,5
7.1.2018

„To nám ten rok pěkně začíná!“ – prohlásil Honza Hamrník a odebral se raději do hospody. A to ještě nebyl konce. Nicméně od začátku.

Počasí přálo, do Poděbrad jsme se dopravili čtyřmi různými cestami – Mirek jako železničář vlakem, Karel pěšky od sestry a zbytek kapitánským automobilem, takže jsme tam byli docela v předstihu a když po deváté dorazila i dvojice ze Žíželic, mohlo se začít.

Prvý prohrál František Matějček, někde ztratil kvalitu a mladý soupeř to zručně převedl do koncovky, kde dominoval jeho volný pěšec.
0:1

Následoval stále mizerně hrající kapitán Břetislav Hlavica. Odolal jsem tlaku a využil velmi riskantní soupeřovy kombinace k zisku figury, avšak z euforie nad možným vítězstvím jsem nepokračoval úplně přesně a zakončil to hrubou chybou, po které by následoval brzký mat a tak jsem to vzdal.
0:2

Nezklamal spolehlivý Karel Mašín. I když po zahájení stál jako vepř, neznámým a zázračným způsobem se z toho zkušeně dostal a dovedl partii ke své oblíbené remíze.
0,5:2,5

Honza Hamrník tentokrát neměl svůj den a podlehl soupeřovu útoku na g7. Což by sice ještě v horší pozici i ustál, ale pak přehlédnul odtah a bylo hotovo.
0,5:3,5

Mirek Řebíček nehrál špatně, partie byla vyrovnaná, ale podobně jako ve středeční partii v přeboru oddílu ho postihla sněžná slepota a chyba pečetila partii ve prospěch soupeře, čímž bylo navíc jasné, že už prohrajeme.
0,5:4,5

Bohouš Sobotka bojoval v koncovce s pěšcem méně, vyměnil lehké figury takže nastala věžovka, kde bohužel po vzetí otráveného pěšce přehlédnul soupeřův šach se ztrátou věže a bylo to.
0,5:5,5

Aleš Lukša podcenil zdvojení soupeřových věží na volném sloupci a i když matové kombinace odvrátil, byla z toho ztráta dvou pěšců. Soupeř sice nepostupoval nejpřesněji a pěšce Aleš vybojoval zpátky, volný pěšec na sedmé řadě to nakonec rozhodnul.
0,5:6,5

Nejlepší nakonec byla partie Petra Křepelky, který opravdu mistrovsky předvedl, jak se v koncovce zúročí výhoda koně proti střelci a na prvý pohled remízovou pozici proměnil v naši jedinou výhru v zápase.
1,5:6,5

Jak je patrno, dnešek se nevyvedl a zbývá jen doufat ve světlé zítřky za čtrnáct dní proti Nymburku.
Zapsal pouze kvůli nedostatku jiných hráčů hrající kapitán B.Hlavica.
Návrat na obsah