Čelákovice A - Sendražice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Čelákovice A - Sendražice B

Archiv družstev > Archiv 2014-15
ŠK Spartak Čelákovice A - TJ Sokol Sendražice B

23.11.2014

V neděli nás čekala výprava do Čelákovic za těžkým soupeřem. Část týmu jela autem, krajánci, co dojíždějí, se do Čelákovic sjeli vlaky. Začátek byl přesunut na půl desátou a v tuto dobu jsme všichni byli na svých místech, tedy v sokolovně a připraveni k utkání.

Šachová místnost je poměrně malá, sotva se tam osm šachovnic vešlo. Přes varování některých hráčů, kteří tam loni mrzli, bylo příjemně vytopeno, možná až přetopeno. Je otázka, jestli nám tak nebylo horko ze soupeře.

Já (Břetislav Hlavica) jsem se jako kapitán moc nepředvedl. Skočil jsem soupeři v zahájení do varianty, ulakotil se na pěšce a stálo mě to figuru a po nějakém čase marného odporu i partii.

0:1

Josef Vagenknecht zahrál skvěle, útokem dostal soupeře na kolena. Avšak ukázalo se, jak jsou šachy ošidné, stačila malinká chybička, kdy vzal jinou figurou než měl a rázem byl Pepa sám pod útokem a nebylo obrany.

0:2

Čenda Teichman hrál své vědecké šachy, dosáhl pevné pozice a když se mu žádné slibné pokračování neukazovalo, dohodli se se soupeřem na remíze.

0,5:2,5

Prapor pozvedl na podzim ve vynikající formě hrající Petr Křepelka. Využil protivníkovu nepřesnost k zisku figury a zbytek partie bylo již jen kopání do pomalu umírajícího soupeře, který se ne a ne vzdát.

1,5:2,5

Bohouš Sobotka postupně ztratil dva pěšce a ač se bránil úporně, soupeř tuto výhodu zkušeně prosadil.

1,5:3,5

Ještě že máme Mirka Řebíčka. V nepřehledné časové tísni získal výhodu a tím i partii.

2,5:3,5

I Pavel Křenek zápasil s časovým limitem, tentokrát ve shodě se soupeřem. Blicali ostošest ale nikdo chybu neudělal, tak se dohodli na remíze. Byla to zajímavá pozice, možná to měl za daného stavu ještě Pavel zkusit. Měl kvalitu méně, ale za to pěšce a dvojici střelců.

3:4

Velký boj svedl Honza Hamrník na exponované prvé desce. Jako obvykle zapadl do své časové krize, avšak vše utahal, bohužel s přechodem do koncovky koně proti střelci. Honza měl toho střelce a soupeř rafinovanými manévru tuto výhodu prosadil.

3:5

Takže jsme prohráli, Čelákovice jsou rozjeté a těžko je zastavovat. Nelehký soupeř nás čeká za 14 dni v Pravoníně, navíc se to komplikuje hrozící personální krizí. Prostě nejsou lidi.


Návrat na obsah