Sendražice C - Český Brod C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice C - Český Brod C

Archiv družstev > Archiv 2014-15
TJ Sokol Sendražice C - Sokol Český Brod C   2,5:2,5

19.4.2015

Zatím co "A" družstvo Sendražic dne 19.4.2015 jelo k poslednímu 11. zápasu KSB sezóny 2014/2015 do vzdáleného Struhařova, "Céčko" očekávalo tradičního soupeře Sokol Český Brod C ve své hrací místnosti v restauraci U Černohlávků.

Místnost nám byla otevřena v 8:50 hod. Soupeř přijel vlakem v plném počtu a utkání bylo zahájeno v 9:10.

Kdo by očekával, že vzhledem k postavení obou celků v tabulce RSD 2014/2015 (4. Sendražice C a 17 bodů; 11. ČB C a 3 body) kde nikdo z této dvojice soupeřů nesestupoval ani nepostupoval, se bude jednat o pouhou formalitu, která se musí formálně sehrát, byl by překvapen. Žádná selanka se nekonala. Až ve 12:40 skončila 3. partie, ve které se Švecovi nepodařilo utéct do patu.

Domácí nastoupili v sestavě Křepelka, Lukša, Matějček, Jareš, Škoda. Hosté usedli naproti v pořadí Záběhlický, Brandejský, Švec, Vorlíčková a Boháč.

Jako první skončil výhrou A. Lukša, prohrál Škoda, když jeho soupeř stavěl dámu se šachem, zvítězil Matějček a prohrál Jareš. O Křepelkovi není nic známo. Ti to tahali ještě ve 14:50 a já už jsem nemohl déle čekat.. Náš hráč (bílý) měl bělopolného střelce a pěšce, českobroďák pouze jezdce. Poznámka - Petrovi se pěšce nepodařilo prosadit a byla z toho jen půlka.

Restauraci řídila slečna Věra a z kuchyně se podávala pouze slepičárna (+ různí utopenci, sekaná, klobásy a pod.). Kdo čekal, že bude před TV zápasit s tradičním řízkem velikosti sloního ucha a sledovat Fed Cup a Kvitovou, byl nemile překvapen. Včetně mne. Dal jsem si proto jen horkou čočkovou polévku. Potřebovala by přicmrknout trochu Maggi, ale pozor! To velké kapátko na stole je worchester, nikoliv maggi.

Hrací místnost je vybavená novými židlemi.
Zapsal Josef Škoda

Návrat na obsah