DDM Poděbrady C - Sendražice C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

DDM Poděbrady C - Sendražice C

Archiv družstev > Archiv 2016-17
DDM Symfonie Poděbrady C - TJ Sokol Sendražice C   1,5:3,5
11.12.2016

Sendražické Céčko putovalo na poslední utkání v roce do Poděbrad. Matějček, Křepelka, Kuta a Semerák se vezli autem, Vagenknecht přijel vlakem. Cesta proběhla v klidu, i když jsme na kruháku za Libicí odbočili na Chlumec, ale včas jsme si uvědomili, že hrajeme v Poděbradech a otočili na správný směr.

V příjemném prostředí hrály najednou tři družstva domácích. Náš soupeř Poděbrady C nastoupil v základní sestavě - nebylo mu to však naštěstí moc platné.

Nejdříve vyhrál Pepa Vagenknecht, vůbec se se soupeřem dlouho nepáral. Na posledních dvou šachovnicích zahájili bílí tahem D4, Semerák dámský gambit odmítl, postupně získal až 3 pěšce a dezorientovaný soupeř nakonec daroval i věž a vzdal. Vedli jsme tedy 2:0. Lukáš Kuta zahrál spolehlivě, zvláště koncovka se mu velmi povedla a mladý soupeř musel vzdát. Lukáš se pomstil  za Semeráka, kterého tentýž šachista loni dvakrát porazil. František Matějček měl v koncovce o pěšce méně, ale vyloženě remízovou pozici. Nabízel ji třikrát a až po delším manévrování musel mladík uznat, že nijak neprorazí a tak skončila partie smírně. Jak je složité hrát s mladou, vnadnou šachistkou, která navíc to měla v hlavičce pěkně srovnané, se přesvědčil Petr Křepelka. Nejprve zvládl vrcholnou časovou tíseň, pak dlouho přemýšlel až nakonec byl nucen vzdát. Vyhráli jsme tedy 3,5:1,5 a ještě jsme stihli závěr našeho Ačka v Sendražicích.
Zapsal Jirka Semerák
Návrat na obsah