Sendražice B - Kolín C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Kolín C

Archiv družstev > Sezóna 2021-22
Sendražice B - Sokol Kolín C 4.5-3.5
10.10.2021

Tak jsme se konečně dočkali a RP C byl zahájen prvým kolem pro béčko. Hned nastaly problémy s hrací místností, v hospodě v nedělo otvíraji až v jednu a nebyl kdo by nás tam pustil. Z nabízených možností (sokolovna, hřiště) jsme zvolili osvědčenou pumpu. To mělo zádrhel v omezení do tří hodin, kdy začíná merenda, ale to se dá stihnout. Prostředí je tam hezké, i když méně místa. Zato vaři lepší kafe.

Další problémy byly se sestavou, několik přeborníků se omluvilo se z rozmanitých důvodů, takže to musel jistit na poslední desce Rigos. Naštěstí Kolín na tom byl ještě hůř, takže jsme se výkonostně vyrovnali.

Prvý udělal drobnou chybičku Jirka Zelenka neboli Rigos a už jsme prohrávali. Nicméně svůj úkol splnil, prohrávat ještě před výkopem je stresující.

Břeta Hlavica (já) vyfasoval obávaného soupeře France, s bílými se mi podařilo přestát zahájení a když mi Lubor nabídl plichtu, rád jsem ji přijal.

Petr Křepelka hrál dle svého zvyku obšírnou a vědecky založenou partii a vypadalo to slibně, nicméně soubeř se vykroutil, pozici zjednodušil a byla remíza jako vyšitá.

Lukáš Kuta vyfasoval ostříleného matadora ale vůbec se nebál, hrál aktivně a vyhrál.

Vedle sedíci Milan Vančura ukázal, co se v Opičich Horách naučil, a zdolal i Láďu Duška.

No a dovršil to Mirek Řebíček, ač stál prachmizerně. Ale ukázal v předlouhé partii partii v závěru více sil a stěstí stálo na jeho straně.

Teď už bylo jasné, že neprohrajeme, a k vítězství stačila půlka ze dvou partií. Ovšem Honza Hamrník spasitelem nebyl. Celou hru se trápil nejen se složitou pozicí, ale hlavně s časem, prohrál.

Bylo to na Pepovi Poborském. Ten ukázal, že šachy umí! V nepřijemné dámské koncovce se soupeřovým volným a postupujícím pešcem ta vypadalo na funus, ale šikovně si uvolnil svého rychlejšího pěšce na křídle a aby nestavěl dámu, vymluvil se soupeř na věčný šach a měli jsme touženou vítěznou remízu.

Skončilo se těsně před třetí, muzikanti ladili nástroje a závěr byl i muzikou.

Teď má béčko do 31.10. pauzu a to jedeme do Kutné Hory.Návrat na obsah