Pravonín - Sendražice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Pravonín - Sendražice B

Archiv družstev > Archiv 2014-15
ŠK Pravonín - TJ Sokol Sendražice B 3,5:4,5

7.12.2014

V Pravoníně jsme ještě nikdy nehráli a tak před cestou panovaly obavy. Jednak jak tam trefíme a pak taky z oslabené sestavy, ve které jsme cestovali. Cesta ale dopadla dobře, navigace nezklamala a dovedla nás přímo před Spolkový dům, kde se hrálo. A Pravonínští taky nenastupovali v plné síly, tak to bylo vyrovnané.

V Pravoníně nás čekalo Peklo. Tedy pozůstatek předchozí oslavy Mikuláše. Naštěstí, aby se to vyrovnalo, v patře bylo i Nebe. S takovým milým přijetím jsme se snad ještě nikde nesetkali. Byla kávička, k tomu napečeno, a ještě nám nasmažili řízky jako občerstvení! To potom figurky hrály samy.

Já (Břetislav Hlavica) jsem skončil brzy. Mladý soupeř se do mě pustil bez respektu, avšak doplatil na nevyvinuté královské křídlo a útok se brzy otočil a ve 14. tahu bylo po partii.

1:0 vedeme

Potom se dost dlouho hrálo bez zřetelného posunu na šachovnicích. František Matějček nechal soupeře rozehrát dvojici střelců a přišel o kvalitu a pak i o figuru a to byl jeho konec.

1:1 srovnáno

Petr Křepelka jako obvykle vsadil na solidní zabezpečenou obranu a když jeho soupeřka učinila totéž, byla z toho spravedlivá remíza.

1,5:1,5

Pepa Vagenknecht je velmi nevyzpytatelný hráč, jak již předvedl minulé kolo v Čelákovicích. V zahájení soupeře přehrál, pak přehodil tahy a přišel o figuru, ale usilovným bojem ji získal zpět a k tomu dva pěšce jako bonus. Takže zbytek byl již jen věcí techniky, kterou má Pepa vynikající a ač jeho mladý soupeř velmi vynalézavě líčil patové pasti, Josef dovedl partii k vítězství.

2,5:1,5

Mirek Řebíček bojoval aktivně, soupeř se usilovně bránil a závěrem byla remíza, i když na pohled stál Mirek perspektivněji. Pozápasová analýza však ukázala, že by se soupeř ubránil a že ta převaha byla skutečně jen optická.

3:2

Narychlo povolaný Jirka Semerák nezklamal. V solidní hře se silnou soupeřkou bez chyby dotáhnul partii k remíze.

3,5:2,5

Honza Hamrník na prvé šachovnici hodně bojoval, avšak nevyhnul se časové krizi a v ní udělal chybu a partie byla ztracená.

3,5:3,5 srovnáno

Zápas opravdu gradoval. Vašek Uhlíř stal od počátku hůř a postupně přišel pod soupeřovým tlakem o dva pěšce a koncovka věží a dam vypadala, že je pro nás ztracena. Ale stal se zázrak, Vašek aktivoval dámou a soupeř ve snaze posílit útok posunul věž tak nešťastně, že zablokovala králi jediné ústupové pole a Václav efektně korunoval partii matem. Určitě to nebylo spravedlivé, ale v tomto šachy nemají logiku.

4,5:3,5 a celkové vítězství

Domů jsme tedy odjížděli rozradostněni a tak jsme cestu zakončili zastávkou v restauraci Kácovského pivovaru. Už byl uvařen vánoční ležák a tak ti, co neřídili, mohli ochutnat, co řídili, ti si vzali lahvičku k ochutnání domů.

Zapsal Hlavica.

Návrat na obsah