Sendražice A - Říčany F - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice A - Říčany F

Archiv družstev > Sezóna 2018-19
Sokol Sendražice A - KŠ Říčany F   7:1
10.2.2019

V 8. kole KS jsme přivítali na domácí půdě Efko z Říčan. Tým, který se nachází na posledním místě tabulky krajské soutěže. To znamená, že jsme počítali s výhrou, abychom v posledních kolech neměli problémy se záchranou. To se nám tedy podařilo, ovšem tak snadné, jak napovídá výsledek to nebylo. Hosté hráli bojovné šachy, nedělali hrubé chyby a ve většině partii naši hráči rozhodli až v závěru, kdy využili lepších pozic a své soupeře přehráli.
Naše sestava byla taková, jak si ji představujeme. Podle soupisky chyběl pouze omluvený „prezident“ Jirka Hynek.

Utkání zahájil v 10:00 hod. v salonku hospody „U Černohlávků“ rozhodčí zápasu Václav Uhlíř. Hrací místnost byla příjemně vytopena, takže hráči obou týmů mohli podat kvalitní výkony.

Jako první ukončil svou partii Jirka Novák. Postavil si pevnou pozici, kterou neustále zesiloval. Po důkladné přípravě se rozhodl pro útok na královském křídle, což soupeř hrubě podcenil. Po oběti věže Jirka pohrozil matem a protože nebylo obrany, soupeř se vzdal.
Stav zápasu: 1 : 0

Mistr FIDE Milan Seifert tentokrát nezaváhal. Bylo vidět, že pozici na šachovnici rozumí. Soupeř nestihl rošádu, čehož Milan plně využil. Získal při útoku na krále materiál, který dokázal v závěru využít. Postavil takovou pozici, že soupeř musel kapitulovat.
Stav zápasu: 2 : 0

Za tohoto stavu Michal Běloušek, hrající na první šachovnici se dohodl se svým soupeřem na remíze. V pozici, ve které měl o pěšce více, ale byly na šachovnici mimo věže nestejní střelci, nešlo převahu uplatnit..
Stav zápasu: 2,5 : 0,5

Po velmi dobrém výkonu a bez chyb sehrál svou partii Pepa Poborský. Využil v závěru nenápadné chyby soupeře, vše dobře spočítal a dočkal se zaslouženého vítězství.
Stav zápasu: 3,5 : 0,5

Jindra Březina si po celou partii nevedl dobře. Soupeř toho ovšem nedokázal využít k závěrečnému útoku a tak se Jindra ubránil a dovedl hru k remíze.
Stav zápasu: 4 : 1

Mirek Řebíček hrál od začátku zodpovědně. Svoji pevnou pozici nestále zesiloval, jak je jeho dobrým zvykem v této sezoně. V závěru partie využil obrácených rošád a útokem koňmo svého soupeře jednoznačně přehrál (postavil druhou dámu) a získal celý bod.
Stav zápasu: 5 : 1

Po celou partii byl aktivnější Jan Hamrník. I když ve variantě, kterou zvolil měl o pěšce méně, dobrou souhrou figur se dokázal prosadit. Překazil soupeři rošádu a hezkým útokem se mu dostal na kobylku. Soupeř byl nucen se vzdát, neboť přicházel o materiál a ještě hrozil mat.
Stav zápasu: 6 : 1

Jako poslední dohrála opora našeho mužstva Jirka Groh. Jeho soupeř se sice vynalézavě bránil, ale v závěru získal Jirka hezkými výměnami rozbil jeho pěšcovou strukturu a tak získal strategickou převahu,  kterou korunoval vítězstvím. Tím dovršil n čekaně vysoké vítězství našeho mužstva.
Konečný stav zápasu: 7 : 1

Po utkání si všichni jako vždy pochutnali na dobrém obědě. V nabídce byly řízky a masová směs, vše ve výborné kvalitě.
Co říci závěrem. Všichni hráči přistoupili k zápasu velmi zodpovědně a pokud bude dobrá docházka i v následujících zápasech, nějaké body ještě získáme.
Zapsal nehrající kapitán mužstva Václav Uhlíř, působící v roli rozhodčího.


Návrat na obsah