Sendražice C - DDM Nymburk C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice C - DDM Nymburk C

Archiv družstev > Sezóna 2018-19
TJ Sokol Sendražice C - DDM Sokol Nymburk C   2,5:2,5
2.12.2018

Utkání v Sendražicích začalo poněkud déle, Břéťa se totiž vracel domů pro "zápisy o utkání" - že by už skleróza?

Soupeř nastoupil jen s jedním mladíkem podobně jako my. Mladíček vyšel na Jirku Semeráka a ten nevycházel z údivu. Zahájil svou oblíbenou španělskou a nezkušený soupeř mu již ve 3.tahu nabídl zdarma dámu! To se mu za celou šachovou karieru ještě nestalo. Hrálo se však dál až tah před matem soupeř rezignoval. Semerák spotřeboval na partii 8 minut, Marek Hofman 18. Vedli jsme rychle 1 : 0.

 Velmi potěšitelný výsledek zaznamenal Břéťa Hlavica, který získal na Zimovi pěšce, potom kvalitu a pozornou hrou stupňoval převahu až do "vítězného konce", jak s oblibou říkají fotbaloví reportéři. Zvýšili jsme skore na 2 : 0.

 Jako třetí v pořadí ukončil partii Tomáš Dejmek, bohužel neúspěšně. Dlouho byla hra vyrovnaná, ale Tomáš zaútočil pěšcem na H sloupci, ten nebyl krytý a zkušený soupeř ho vzal dámou, čímž se dostal před nekrytého krále a o osudu partie bylo rozhodnuto. Stav snížen na 2 : 1.

 Poměrně dlouho se hrála partie Karla Mašína s nervózním soupeřem, který vyžadoval neustálé ticho Oba hráči dlouho přemýšleli, ale nakonec se dohodli na remíze asi po 16.tazích. Karel tím zajistil družstvu remízu. Stav byl 2,5 : 1,5.

 Poslední skončil hru František Matějček, který získal pěšce a dobrou pozici, ale "chybička se vloudila", ztratil věž a soupeř zkušeně výhodu využil a vyhrál.
Konečný výsledek tedy Sendražice C - Nymburk C 2,5 : 2,5.
Zapsal Jirka Semerák

Na doplnění uvádím, že ty zápisy jsem musel na poslední chvíli v neděli ráno přepisovat a strčil jsem je omylem do jiné tašky než šachové, proto zůstaly doma. Ale ostatní hráli a ani mě Zima hodiny nepustil, je to charakter.
Co se týká stravy po utkání, ani tentokrát jsme si asi řízek nezasloužili a proto nebyl v nabídce. Na výběr byl plněný paprikový lusk, kuřecí směs nebo šunkafleky. Já s Jirkou a Fandou jsme si dali lusk a byl výborný, Karel volil ty fleky a i ty vypadaly dobře. Místo starého hospodského obsluhoval mladý a nemůžeme si stěžovat.
Tohle doplnil Břeta Hlavica


Návrat na obsah