Sendražice A - Bakov B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice A - Bakov B

Archiv družstev > Archiv 2017-18
Sendražice A - Sokol Bakov B 4:4
15.10.2017

V úvodním utkání nové sezony jsme na domácí půdě přivítali Béčko Bakova n.J. Naše sestava byla skoro kompletní, chyběl jen hráč na 2.šachovnici mistr FIDE Milan Seifert, hrající v Rakousku.
Hosté dle soupisky byli jasnými favority, ovšem nepřijeli zdaleka kompletní a tak naše šance na vítězství byly dosti veliké.
Jako rozhodčí utkání řídil nehrající kapitán domácího celku Václav Uhlíř, protože nominovaný rozhodčí Ing. Josef Vagenknecht se musel ze zdravotních důvodů omluvit.

Jako první ukončil svoji partii Pepa Poborský. Nesehrál dobře zahájení, soupeř toho samozřejmě využil a stupňujícím útokem na krále rozhodl celkem brzy partii ve svůj prospěch. Nevydařený začátek zápasu z naší strany.
Stav zápasu 0:1.

Jindra Březina hrál od začátku pozorně, soupeř ovšem též. Ve vyrovnané pozici se oba hráči dohodli na remíze.
Stav zápasu ½:1½.

Na první šachovnici Jirka Groh opět dokázal, jakou cenu má pro náš oddíl jeho hostování. Po zahájení získal pěšce a partie pokračovala urputným bojem. Jirka nejen že pěšce udržel, ale brilantním způsobem dovedl partii stále jen s pěšcem více do vítězného konce. Skvělý výkon.
Stav zápasu 1½:1½.

Jirka Novák tentokrát bojoval jako lev a jeho bezchybná hra byla korunována ziskem celého bodu. Jeho soustředěný výkon se projevil na šachovnici ziskem figury, na což soupeř partii ihned vzdal.
Stav zápasu  2½ :1½.

Mirek Řebíček po středeční výhře nad Jirkou Novákem v oddílovém přeboru opět předvedl kvalitní výkon. Hrál trpělivě, vše dobře spočítal a svůj tlak neustále zvyšoval. Přesnou hrou donutil soupeře ke vzdání. Ziskem tohoto bodu jsme se velmi přiblížili k výhře v celém utkání.
Stav zápasu 3½ : 1½.

Za tohoto stavu se Čenda Teichmann nedokázal na poslední šachovnici prosadit proti hráči, který měl o 550 bodů nižší ELO. Nejenže neudržel nerozhodný výsledek, ale nakonec po drobných chybách, kterých bylo ale více partii prohrál.
Stav zápasu 3½ : 2½.
 
Honza Hamrník hrál vynalézavě a skoro celou partii měl slibnou pozici. V závěru, jak bylo jeho zvykem už v minulé sezoně, špatně vyhodnotil pozici a nepřesnou hrou dovedl partii do prohraného konce.
Stav zápasu 3½ : 3½.

O konečném výsledku rozhodoval starý harcovník Pavel Křenek. V partii plném zvratů hlavně v závěru, nakonec přijal nabídku soupeře ke smíru. Měl výhodu pěšce a partie byla pro našeho hráče jasně vyhraná, ale Pavel obrat, který po ukončení hry ukázal jeden z hostujících hráčů neviděl.

Konečný výsledek 4:4.
ZÁVĚR
Děkuji všem hráčům za předvedený výkon, i když se některým nedařilo tak, jak by si přáli. Pokud budeme takto bojovat i v dalších utkáních, nemusíme se obávat o udržení v soutěži. Z pohledu předcházejících sezon jsme vždy měli slabší začátek.
                                                                                       Zapsal kapitán V.UhlířNávrat na obsah