Lysá E - Sendražice A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Lysá E - Sendražice A

Archiv družstev > Sezóna 2019-20
Joly Lysá nad Labem E - TJ Sokol Sendražice A   2,5:5,5
17.11.2019

Ve 3. kole jsme se utkali s „E“ mužstvem Lysé n.L. a odjížděli jsme v bojovné náladě. Předpokladem našeho úspěchu bylo to, že domácí nenastoupí kompletní. Což se také stalo, protože hráči z předních šachovnic hráli v souběžném zápase ve 2.lize.
V naší sestavě chyběli pouze omluvení - Ing. Seifert (soutěže v Rakousku) a J. Hynek, který byl služebně v zahraničí.  
Utkání zahájil v 10:00 hod. v klubovně chovatelů drobného hospodářského zvířectva ( v tzv.. králíkárně) rozhodčí Jiří Daniel.
Nehrající kapitán V.Uhlíř konstatoval, že dobře postavil mužstvo a dal možnost zasáhnout do mistrovských utkání za áčko našim „mladíkům“ Petru Křepelkovi a Lukáši Kutovi.

Průběh utkání:
 
Po hodině hry získal Lukáš Kuta na poslední šachovnici figuru. Po další kombinaci měl navíc celou věž. Svůj bezchybný výkon dovršil matem.
Stav zápasu 0-1
 
Velmi dobře rozehrál svoji partii Pepa Poborský. Vypracoval si útok na královském křídle, který měl takovou sílu, že se jeho soupeř raději vzdal, než aby se trápil nad šachovnicí v beznadějné pozici.
Stav zápasu 0-2
 
Dle domluvy před utkáním remizoval na 1. šachovnici Michal Běloušek. Musel totiž nastoupit v Jihlavě na noční směnu, což se mu celkem bez problémů podařilo.
Stav zápasu 0,5-2,5
 
Přesně v poledne Jindra Březina bezvadnou kombinační hrou získával materiál. A nejen to, v pozici hrozily i maty. Tím donutil domácího hráče kapitulovat.
Stav zápasu 0,5-3,5

Petr Křepelka hrál od začátku pevně, tak jak je jeho zvykem. V závěru partie získal figuru a soupeři nezbývalo než se vzdát. Výborný výkon našeho perspektivního hráče, který vlastně rozhodl o našem vítězství.
Stav zápasu 0,5-4,5

Na 2. šach. Ing. Groh přivedl partii do koncovky čtyř věží při stejném počtu pěšců. Protože pozice na šachovnici byla vyrovnaná a utkání bylo rozhodnuto, nabídl na pokyn kapitána soupeři remízu, který ji okamžitě přijal.
Stav zápasu 1-5

Vzápětí nabídl svému soupeři remízu i na 3. šachovnici hrající Jirka Novák. Také jeho soupeř nabídku na nerozhodný výsledek přijal a tím zvýšil získaný počet bodů pro naše barvy.
Stav zápasu 1,5-5,5
  
Jan Hamrník si počínal během partie aktivně, ale na konci střední hry se dostal do defenzivy. Vyrobil drobnou chybu a protože zdržoval ostatní hráče od návštěvy hospody, partii vzdal. To byla naše jediná prohra v zápase.
 
Stav zápasu 2,5-5,5
  
Po odehraném 3. kole je příjemné sledovat tabulku, kde jsme se usadili na 4. místě.
Utkání s těmi silnějšími soupeři nás teprve čekají. Hned v příštím kole se utkáme s vedoucím celkem soutěže – s áčkem Dobrovice.
 
Sepsal nehrající kapitán A mužstva V. Uhlíř.Návrat na obsah