Benešov A - Sendražice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Benešov A - Sendražice B

Archiv družstev > Archiv 2012-13

Benešov A – Sendražice B: 2,5-5,5

10.2.2013

Opět zhruba po měsíci jsme vyrazili směr Benešov, posledně jsme tam jeli cestou do Brodců. Řidičem byl určený Mirek Řebíček a zkoušeli jsme změnu trasy, místo na Sázavu přes Šternberk a Divišov, a vypadá to, že tato trasa je lepší, ač jsou pitomé obě. Další část výpravy použila služby českých drah (Uhlíř, Vagenknecht a Teichmann který jel z Prahy).

Hezky jsme si užili okruh Benešovem, nikdo nevěděl přesně kde se hraje, jedině Bohouš Sobotka věděl že je to na nějakém sídlišti ale zase nevěděl na kterém. Protože se mělo hrát v klubu důchodců, zastavili jsme jednoho staršího občana a byla to trefa do černého, ten nás navedl a na to sídlišti se už Bohouš chytil. Byl taky problém někde zaparkovat ale i to nám vyšlo.

Klub důchodců je pěkný, prostorný a bylo tam teplo. Tak jsme mohli zahájit utkání.

Josef Vagenknech
t je fenomén této sezóny, aspoň za béčko. Dosud úspěšnost 90%! Ani tentokrát nezaváhal a ač jsme začali těsně před desátou, v 11:15 už měl po partii a my vedli. Nejvíce však naštval zástupce kapitána, který si myslel, že tentokrát jako první vyhraje on, protože stál na výhru daleko dříve než Pepa. Ten však závěr partie sehrál brilantně a svého soupeře doslova deklasoval.

1 – 0


Zkušený Vašek Uhlí
ř se s partií taktéž nepáral, využil vazby a získal figuru, což se pro takového ostříleného matadora rovná výhře. Domácí hráč bílými kameny zahrál v prvním tahu b4, což sendražický hráč používá též v partiích s kratším časovým limitem. Proto za černé sehrál zahájení výborně, v 11. tahu získal figuru a v této chvíli se mohl bílý klidně vzdát. Zbytek partie již byla technická záležitost, která skončila ve 23. tahu kapitulací hráče domácích.

2 – 0


Břetislav Hlavica
začal černými opatrně, ale když soupeř otevřel svou náruč v útočné snaze probít se na královském křídle postupem snad všech pěšců, otevřel tím i cestu ke svému králi.Tak toho využil a byl z toho nejprve zisk figury a po snaze o zamezení matu i zisk dámy.

3 – 0 v půl jedné


Pak se situace postupně dramatizovala. Petr Křepelka
ač aktivní dotáhnul hru do pozice, kdy se oba soupeři shodli na remíze. Teprve následnou analýzou se zjistilo že jsme bohužel byli prohraní, no ale platí co se dohodlo!

3,5 – 0,5


Čenda Teichmann
dotáhnul partii do remízové věžovky, a že všechny věžovky jsou remízové to ví snad každý, stačila chvilková nepozornost a soupeřův pěšec pronikl do dámy a byla to porážka. Klasický příklad, jak jedno přehlédnutí může zbořit celou partii.

3,5 – 1,5


Honza Hamrní
k hrál proti soupeři s ELO větším o 250 a držel se celou partii dobře, až ke konci opět ta nešťastná časovka, Honza přišel o středního pěšce a to Janu Skácelovi stačilo k výhře.

3,5 – 2,5


Bohouš Sobotka
měl soupeřku a to pohlednou. Mě by to rozptylovalo ale Bohouš se nedal, po úspěchu v zahájení se mu sice naneštěstí vysmekla, dostali se do rovné hry a Bohouš nabídl remis. Což dost dobře ke stavu utkání přijmout nemohla, ač to Bohouš opakoval vícekrát. Pak se dostala do časové tísně a chybička se vloudila a my získali rozhodující bod.

4,5 – 2,5


Mirek Řebíček
sehrál snad nejkrásnější partii celého zápasu. Nenápadně a poznenáhlu zesiloval svou pozici až k rozhodujícímu útoku. Ten soupeř sice se štěstím odvrátil, ale stálo ho to tři pěšce a i když bojoval srdnatě, vyhrát to proti velmi přesně hrajícímu Mirkovi nemohl. Jen škoda že to bylo jeho poslední utkání sezóny, rozpis služeb mu další starty nedovolí.

5,5 – 2,5 je konečná


Jedeme spokojeně domů a sejdeme se s béčkem tentokrát až za měsíc, protože v dalším kole máme volný los.

Zapsal kapitán Břetislav Hlavica a odborně doplnil zástupce Václav Uhlíř.

 

Sokol Benešov A

2,5-5,5

Sokol Sendražice B

1.

Skácel Jan

2087

1:0

Hamrník Jan

1819

2.

Macků Emil

1951

1:0

Teichmann Čeněk

1880

3.

Kubaljak Jaromír

1889

0:1

Řebíček Miroslav

1796

4.

Král Martin

1558

0:1

Vagenknecht Josef

1663

5.

Havlíček Pavel

1625

0:1

Uhlíř Václav

1839

6.

Nguyenová Adéla

1597

0:1

Sobotka Bohumil

1726

7.

Jiřík Petr

1578

0:1

Hlavica Břetislav

1676

8.

Chomický Josef

1597

1/2:1/2

Křepelka Petr

1625


A na ukázku několik fotografií ze závěru zápasu.
Omluvte kvalitu, je to jen mobil.

Návrat na obsah