Sendražice A - Brodce C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice A - Brodce C

Archiv družstev > Sezóna 2021-22
TJ Sokol Sendražice A - JAWA Brodce B   5-3
17.10.2021

V prvním zápase sezony 2021/2022 k nám zavítal tradiční soupeř – Jawa Brodce  n.S.  

Ani jedno družstvo nebylo kompletní. Naše mužstvo se muselo obejít bez M. Bělouška, který měl službu, J. Hynka a nemocného J. Březiny.  Ukázalo se ale, že kapitán domácích měl opět šťastnou ruku při výběru náhradníků, protože Ti vyhráli zápas. .
  
Úvod zápasu probíhal v poklidné atmosféře. Jako první remizoval po hodině hry na třetí desce ve vyrovnané pozici Ing. Seifert. Nedlouho po něm se rozešel smírně i Petr Křepelka na šesté šachovnici. Jeho remíza se zkušeným soupeřem J. Sládkem byla příjemným překvapením..

Jako třetí remizoval před 12.00 hod. Vašek Uhlíř. Hrál se silným soupeřem, který měl v minulosti ELO nad 2000 bodů. Ale věk se nedá zastavit a proto je až v druhé polovině soupisky. Dobrá další půlka pro domácí.

Několik minut po té dal partii za remis i Jirka Groh, který se střetl v železničářském derby proti M. Fialkovi. Oba soupeři se znali z turnajů v minulosti a protože ani jeden nechyboval, skončila partie smírně.

Tím byl v tuto chvíli celkový stav zápasu nerozhodný 2:2. Naši náhradníci na posledních šachovnicích stáli daleko lépe, ale pozice na dalších dvou deskách z našeho pohledu moc příznivá nebyla.
 
Po delší časové odmlce zesílil svoje postavení Aleš Lukša, Počínal si v závěru partie velmi dobře a vypracoval si matový útok. Soupeři nezbývalo nic jiného než partii vzdát. Důležitý bod pro naše barvy.

Na poslední šachovnici dostal důvěru Lukáš KUTA. Od začátku partie hrál pevně a bez chyb. Závěr partie sehrál opravdu velmistrovsky. Nádherným tahem získával celou věž a tak soupeř, ještě k tomu ve vrcholné časové tísni partii vzdal. To byl důležitý bod, který nám zajistil nejméně remízu v celém utkání.

Honza Hamrník hrál pomalu jak je jeho zvykem. Opticky po celou dobu vypadala jeho partie hůře, ale v konci se vše vylepšilo. Po výměně materiálu  ve zjednodušen pozici už nic nezkazil a když se vyrovnal i s časem, musel soupeř remizovat, protože v pozici nic jiného nebylo. Touto remízou jsme celé utkání vyhráli.

Jiří Novák po turnaji ve Velkých Losinách připomínal vyčerpaného šachistu. Celou partii odrážel útok na královském křídle. V závěru když se ubránil, začal útočit a nechybělo moc, aby partii vyhrál. Nakonec soupeř reklamoval třikrát stejnou pozici a tak se oba soupeři o bod rozdělili.

Celkový výsledek 5:3 PRO DOMÁCÍ.
       
Hodnotit výkon po 1.kole je příliš brzo. Ale nečekané vítězství potvrdilo, že máme široký kádr hráčů a tak se dalších zápasů nemusíme obávat.
 
Protože nemůžeme hrát s místní hospodě (otevírá v neděli až ve 13.00 hod.), padl návrh, abychom celou sezonu odehráli na benzinové pumpě OJL.
V obou zápasech, které jsme zde odehráli (A i B mužstvo) jsme zvítězili.……….
 
 
Komentář vytvořil hrající kapitán Václav Uhlíř.
 
Návrat na obsah