Sendražice B - Kutná Hora B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Kutná Hora B

Archiv družstev > Archiv 2013-14

TJ Sokol Sendražice B - Sparta Kutná Hora B 4:4

10.11.2013

Ve druhém kole jsme poprvé hráli doma. Z Boleslavi jsme posledně přijeli s prázdnou, tak jsme doufali, že aspoň tentokrát něco pobereme. Kutná Hora je obávaný soupeř a navíc naše sestava byla dosti zdecimovaná. Chyběli Hamrník na sjezdu a Mrázek s Řebíčkem v pracovním procesu. Kutná Hora naštěstí taky nepřijela v úplném základu. V hospodě bylo teplo a útulně, takže rozhodčí Pepa Vagenknecht mohl v 9:30 zahájit zápas.

No ale nevypadalo to moc nadějně. Pepa Vagenknecht
to hrál jak mladý kluk. Ale výsledek se nedostavil. Místo aby se řídil pravidlem lepší půlka nežli nulka, hrál partii na výhru takovým stylem, že by musel všechno propočítat až do nejmenšího detailu asi tak 15 tahů dopředu. Ve svém propočtu měl ale chybičku a tím bylo po partii. Jinak objektivně řečeno i ústy soupeře, byla to remíza.

0:1

Čenda Teichman
na prvé šachovnici nevydržel nápor soupeře a poroučel se skoro současně. Těžko se jeho pozice hodnotí, ale hra na první šachovnici není snadná. Prohru asi zavinil špatný plán ve střední hře.

0:2

Tím se nakazil i náš nejzkušenější hráč Vašek Uhlíř
. Ten soupeře válcoval od prvních tahů a samozřejmě hrál partii na výhru. Krásnou pozici s pěšcem více, ovšem pokazil tím nejhorším způsobem. Přehlédl jednoduchý obrat, ve kterém soupeř získal čistou věž, protože náš hráč měl slabinu na první řadě (po vzetí věže dostával mat).  

0:3

To už vypadalo na debakl, ale Petr Křepelk
a zkušeně dovedl partii do vítězné koncovky. Po této partii svitla naděje na přijatelný výsledek.

1:3

Bohouš Sobotka
se dostal do potíží, ovšem úpornou obranou se vyhrabal z nejhoršího. Potom naštěstí razantním útokem dovedl soupeře do pozice, kdy mu nezbylo než opakovat tahy.

1,5:3,5

Smolná byla partie Aleše Lukši
. Ač pan profesor určitě není lehký soupeř, dostal ho pod tlak a stál na výhru, avšak dovolil mu se vysmeknout a taky z toho byla jen půlka. Měl nádhernou pozici, ale místo zesilování prováděl takové tahy, aby se jeho soupeř stačil vzpamatovat. Nakonec tedy smírný výsledek byl pro nás ztrátou.

2:4

Pavel Křenek
nenastupoval k partii v ideálním zdravotním stavu. Trápil ho čerstvě vytržený zub a aby toho nebylo málo, tak i žlučník. Zachoval se ale jako profesionál a přes tyto obtíže slavně zvítězil. V celé partii byl trpělivý a krok za krokem zlepšoval svoji pozici, až ji dovedl do vítězného konce.

3:4

Břetislav Hlavica
jako kapitán musel tedy urvat ten poslední bod aspoň na celkovou remízu. Po celou partii hrál nápaditě, čímž získal kvalitu a pěšce. A dále přesnou hrou se mu povedlo partii vyhrát a celkově srovnat skóre.

4:4


Závěr:
rozhodně toto utkání musíme hodnotit tak, že jsme našemu soupeři darovali bod.
Sepsal Břetislav Hlavica a odborně doplnil Vašek Uhlíř   

Návrat na obsah