Říčany G - Sendražice C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Říčany G - Sendražice C

Archiv družstev > Archiv 2013-14

Klub šachistů Říčany G - TJ Sokol Sendražice C 4:1

2.3.2014

Sendražice C vyjely v plné sestavě od nádraží po půl deváté včas. Navigace se ujal zkušený Rigos, načež jsme hned za Kolínem odbočili na Polepy. Vrátili jsme se tedy zpět na silnici a podle jeho rady jsme málem znovu špatně odbočili. Cesta do Říčan proběhla potom bez potíží přes Zásmuky překvapivě po dost opravených cestách. František doma nastudoval trasu k hrací místnosti, takže jsme podnikli okružní jízdu městem, třikrát se ptali a až poslední paní nám ukázala cestu k plaveckému stadionu. Plavečák mají tedy parádní, zcela nový! František si hned dal kávu za pouhých 40 Kč a potom začala hra.

Nejprve Zelenka šťastně remizoval s malým chlapcem. Nadějnou pozici pokazil jako obvykle a málem prohrál. Potom prohrál Matějček, Kuta věnoval soupeři (malému Hosnedlovi) figuru a brzy potom také vzdal. Křepelka se dohodl na remize a nejdéle vzdoroval Semerák. Ačkoliv měl o pěšce více, nechal si udělat dva dvojpěchy a v závěru na silnějšího soupeře nestačil. Prohráli jsme tedy již tradičně 1:4 a domů pokračovali ve čtyřech, Rigos totiž odcestoval pohodlnějším vlakem.

V hrací místnosti hrálo také družstvo Říčany H, které prohrálo s Čelákovicemi a které přivítáme u nás v předposledním kole.

Zapsal Semerák, který bohužel nemohl sledovat více dění na ostatních šachovnicích, jeho soupeř hrál velmi pomalu a soustředěně.Poznámka:
Protože Václav špatně napsal sestavu a přehodil Semeráka a Kutu oproti soupisce, byly jejich partie dodatečně kontumovány ve prospěch domácích, což ale na celkovém výsledku stejně nic nemění.

Návrat na obsah