Sendražice C - Pečky B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice C - Pečky B

Archiv družstev > Archiv 2015-16
TJ Sokol Sendražice C - TJ Sokol Pečky B 3:2
18.10.2015

V 1. kole jsme nastupovali bez 2 hráčů základní sestavy. Václav (Uhlíř) hrál za Áčko v Bakově a Pepa (Vagenknecht) pískal ligu.

Naše sestava byla následující:Křenek, Křepelka (já), Lukša, Matějček a Škoda. Béčko Peček postrádalo hned 4 hráče základní sestavy. Hosté nastoupili ve složení: Štegl, Dobiáš, Kotrouš,Hrubeš a Kolanda.

Jako první se dohrála partie na 3. šachovnici, kde Aleš Lukša udělal bohužel ve střední hře francouzské chybu. Prohře potom nešlo zabránit. 

Jako druhý dohrál Josef Škoda, kde v remízové koncovce pokračoval chybně.Po 1tahové ztrátě střelce okamžitě vzdal.

V tu chvíli jsme prohrávali 0:2. Naše vyhlídky byly neradostné.

Pozice Františka Matějčka se mi vůbec nezdála. Naštěstí soupeř udělal v koncovce jediný tah po kterém mohl prohrát. Rázem je to 1:2.

Na 1. šachovnici Pavel Křenek krásně přehrál svého soupeře. Získal pěšce, obětoval kvalitu a krásně protivníka rozmačkal.

Srovnáno 2:2.

Jako poslední jsem dohrál já (Petr Křepelka). Soupeř začal neobvykle tahem Jc3, já d5. Ve střední hře mi byla nabídnuta remis, ale za stavu 0:2? V žádném případě. V průběhu partie jsem převzal iniciativu, získal pěšce, potom druhého pěšce. Měl jsem aktivnější figury a soupeř byl polapen ve vazbách jako moucha v pavučině. Ke konci partie jsem získal kvalitu. V pozici s čistou figurou navíc a dvěma pěšci k dobru soupeř vzdal. Konec partie ve 14:45 a hurá na fotbal!

Děkuji všem hráčům za bojovnost.
Těsné vítězství 3:2 je naše!!!

Návrat na obsah