Sendražice C - Čáslav B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice C - Čáslav B

Archiv družstev > Archiv 2017-18
TJ Sokol Sendražice C - SK Slavoj Čáslav B   2:3
11.2.2018

Do příjemně vyhřáté hrací místnosti jsem vstoupil jako první v 9:45 hodin. Stoly byly srovnané. Hned za mnou se přihrnuli hráči soupeře v plném počtu. Čili naděje na kontumační výhru na 5. šachovnici mi zmizela. Po nich přišla Žíželická mafie. Společně jsme postavili figurky a šachovnice. Při tom jsme zjistili, že nikde nejsou Zápisy o utkání. Ani urgentní telefonát panu Uhlířovi kamsi do Boleslavi neurčil místo jejich uložení. V označených modrých deskách nebyly formuláře nalezeny. Zastupující sendražský kapitán dr. Lukša musel psát sestavu na partiáře?!

Domácí nastoupili se 3 náhradníky, hosté s 1. Utkání začalo v 10 hodin. Ze začátku svítilo hostům do očí slunce, posléze se zatáhlo. Skončili jsme ve 13:50.

Protihráč Dejmka (z Hradišťka I) Němeček upozornil přítomné rodiče tohoto našeho hráče, že jestli se syn opět bude dloubat v nose on odejde od partie. Že jsou pak upatlané figurky. Zřejmě s ním měl zkušenosti z loňské návštěvy Sendražic v Čáslavi. Nicméně chlapec hrál rychle, popsal dva partiáře a řekl bych, že má i postřeh. Hlavně se zajímal dostane-li zadarmo oběd. V nose se samozřejmě dloubal, ale vyhrál.

Jak první jsem ve 12 hodin vzdal já, pak zvítězil Dejmek, prohrál Kuta, vyhrál Matějček a prohral Lukša.

Jediným divákem utkání byl Jiří Zelenka.

Restaurant podával výborný vepřový guláš s 5 knedlíky (85 Kč) a panenku s bramborami (90 Kč). Za guláš jsem po hostinském poslal pochvalu do kuchyně. Obědy zaplatil dr. Lukša z předané 500 Kč. Zabíjačkové hody prý nebudou, výčepník nemá lidi.
Sepsal Josef ŠkodaNávrat na obsah