Český Brod A - Sendražice A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Český Brod A - Sendražice A

Archiv družstev > Sezóna 2018-19
Sokol Český Brod A - TJ Sokol Sendražice A   3:5
24.2.2019

V 9. kole KS jsme zavítali do Českého Brodu. Naše sestava byla v rámci možností co nejlepší. Podle soupisky chyběl pouze omluvený „prezident“ Jirka Hynek a volno dostal mistr FIDE Milan Seifert, kterému se nechtělo tak brzy vstávat.
Utkání bylo zahájeno v 10:00 hod. v hrací místnosti domácích – Domov Anna, kde bylo pro hru příjemné a prostorné prostředí.

Protože jsme byli téměř kompletní, kapitán našeho týmu předpokládal, že v utkání nám bude stačit remíza, což by nám zajistilo setrvání v soutěži. Stejný počet bodů před tímto utkáním byl i u domácích, takže remíza zaručovala účast v KS v příští sezoně pro oba.. To se ale nestalo, protože bojovný výkon našeho mužstva nám nakonec přinesl nečekané vítězství.

Jako první ukončil svou partii na poslední šachovnici hrající kapitán mužstva Václav Uhlíř.
I když vedl bílé figury, nepodařilo se mu získat výhodu a po výměně figur byla na šachovnici vyrovnaná pozice. Za tohoto stavu nabídl domácí hráč remízu, která byla přijata.
Stav zápasu: 0,5 : 0,5  

Michal Běloušek, který měl proti sobě na první desce velmi silného soupeře, dospěl do pozice, že měl dámu, věž a střelce, ovšem soupeř obě věže a 3 lehké figury. V této pozici při propočtu měl získat náš hráč figuru. Ovšem objevila se tam drobná chybička, figuru nezískal a partii po krátkém čase vzdal.
Stav zápasu: 1,5 : 0,5

Jindra Březina si vedl velmi dobře. Jednu chvíli to opticky vypadalo lépe pro soupeře, ale Jindra přesnou obranou vyrovnal hru. Protože pozice byla zablokovaná, na návrh kapitána nabídl remízu, kterou soupeř přijal.
Stav zápasu: 2 : 1

Pepa Poborský, který nastoupil po nemoci, nebyl zdravotně ve své kůži. Nesoustředil se po celou partii na hru a po solidním výkonu svého soupeře musel partii vzdát.
Stav zápasu: 3 : 1

Jako první z našich hráčů, který zvítězil, byl Jirka Novák. Postavil pozici tak, jak je v poslední době jeho zvykem. Pevně, ale s dobrými útočnými možnostmi na královském křídle. V závěru získal materiál a docílil předpokládaný celý bod.
Stav zápasu: 3:2.

Po celou partii aktivnější Jan Hamrník pokračoval ve skvělých výkonech poslední doby. Proti svému soupeři stále zesiloval pozici a když získal dámu za věž a figuru, rozhodl o svém vítězství. Tím vyrovnal do té doby nepříznivý stav pro naše mužstvo.
Stav zápasu: 3 : 3

Mirek Řebíček hrál v utkání ve velmi dobré formě jako po celou letošní sezonu. V závěrečné části partie využil soupeřovy časové tísně a dovedl partii do vítězného konce. Tím zajistil pro náš tým důležitý čtvrtý bod, to znamená že už nemůžeme prohrát.
Stav zápasu: 3 : 4

Opora našeho mužstva Jirka Groh opět nezklamal. Získal figuru za 2 pěšce a tuto převahu dokázal udržet až do koncovky. Ta byla velice obtížná, ale Jirka se v ní dobře orientoval a dokázal materiálovou převahu uplatnit k výhře. Zajistil tak celkovou výhru pro naše mužstvo.
Konečný stav zápasu: 3 : 5
Co říci závěrem. I když to nikdy nedělám, musím pochválit sám sebe. Když jsem jako první dohrál a přijal nabídku remízy, samozřejmě jsem obešel všechny šachovnice. Odhadl jsem jak to na jednotlivých šachovnicích pro nás skončí. S dobrým pocitem, že vyhrajeme 4,5:3,5  jsem dal partii za remis. Neuhodl jsem jediný výsledek. Počítal jsem totiž, že Mirek Řebíček bude remizovat, zatímco on též zvítězil jako „mladíci“ před ním.
Všichni hráči přistoupili  zápasu velmi zodpovědně. Po zisku 3 bodů jsme definitivně zachráněni, i když je možné, že z naší skupiny budou sestupovat 3 celky. Vše záleží na 2.lize, kde zástupci Středočechů nepřevádějí oslnivé výkony (viz Kolín).
Zapsal tentokrát hrající kapitán Václav Uhlíř.


Návrat na obsah