Sendražice C- Český Brod B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice C- Český Brod B

Archiv družstev > Archiv 2017-18
Sendražice C – Český Brod B   3,5:1,5
5.11.2017

Céčko se poprvé v této sezóně sešlo doma v oblíbeném restauračním zařízení. Bylo příjemně vytopeno a tak když hosté v deset dorazili, mohl být zápas zahájen.

Nejprve si pospíšil Aleš Lukša. Soupeř se orientoval na královské křídlo a nedopracoval se k rošádě, takže Aleš vrhnul vše dle svého zvyku do útoku a soupeř se musel tah před matem vzdát.
1:0

Naše mladá posila Tomáš Dejmek sice minule brzy prohrál, ale poučil se a podařilo se mu získat figuru. A s touto výhodou se pustil do útoku a soupeř pod tlakem ztrácel, až dal Tomáš rovnou mat.
2:0

Břetislav Hlavica sice to zahájení nezahrál ideálně, čehož ovšem soupeř nevyužil a tak jsem v rovné pozici nabídl remízu, která byla přijata. Tím jsem zajistil že neprohrajeme a pohledem na dvě zbývající utkání jsem nabyl jistoty, že tu chybějící půlku někdo získá.
2,5:0,5

František Matějček začal opatrně a soupeř taky, nicméně postupně se pozice zostřila. František přišel o figuru avšak soupeřův nekrytý král na to nebyl připraven a tak František suverénně remizoval věčným šachem a tím dosáhl našeho celkového vítězství.
3:1

Petr Křepelka hrál složitou poziční bitvu, čemuž já moc nerozumím, nabídl soupeři remízu a ten ji po dlouhém přemýšlení přijal, protože už bylo stejně hotovo.
3,5:1,5

Céčko tedy zabodovalo a zůstává i po druhém kole neporaženo.
Zapsal Břetislav Hlavica.

Návrat na obsah