Kostelec B - Sendražice A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Kostelec B - Sendražice A

Archiv družstev > Sezóna 2021-22
ŠS KOSTELEC N.Č.L. „B“ - TJ Sokol SENDRAŽICE „A“   3 : 5
07.11.2021

Překvapivé vítězství
 
Ve 2. kole jsme se utkali v Zásmukách s „B“ mužstvem Kostelce n.Č.l. Naše zápasy v posledních letech končily nerozhodně, takže s tímto výsledkem bychom byli spokojeni.

V naší sestavě chyběli pouze Ing. Seifert (soutěže v Rakousku) a Jan Hamrník, který na poslední chvíli onemocněl. Nepovolali jsme Jirku Hynka, který by měl nastoupit v následujících dvou zápasech. Utkání zahájil v 10:00 hod. rozhodčí Miloš Vrabec..
 
Výsledek zápasu po úporných bojích na jednotlivých šachovnicích skončil našim nečekaným vítězstvím. Protože jsem neměl možnost sledovat, jak jednotlivé partie končily, popsal jsem průběh utkání po jednotlivých šachovnicích.
 
1. šach. Michal Běloušek uhrál remízu se silným hráčem domácího oddílu Milošem Vrabcem. Při dobré konstelaci hvězd se s tím kalkulovalo. Úkol splnil.
 
2. šach. Ing. Groh hrál bílými kameny od začátku bojovně. Velmi dobrou hrou získal převahu dvou pěšců a počítalo se s tím, že přispěje do výsledku celým bodem. Bohužel ve věžové koncovce nezvolil ten nejlepší plán a partie nakonec skončila nerozhodně.
  
3. šach. Jirka Novák hrál celou partii pozorně a protože si ani jeden ze soupeřů nevytvořil žádnou výhodu, partii skončila smírně.
 
4. šach. Jindra Březina bílými figurami si nevedl špatně. Ve vyrovnané pozici nabídl remízu, kterou soupeř přijal.
 
5. šach. Václav Uhlíř zvolil černými pevnou obranu, a protože byla pozice materiálově vyrovnaná, shodli se aktéři na remíze.
 
6. šach. Pepa Poborský hrál od začátku velice pěkně, vytvořil si i převahu, kterou korunoval ziskem materiálu a pěkným útokem partii zakončil. S touto výhrou se v předpokladech počítalo.
 
7. šach. Petr Křepelka rozehrál partii jako vždy spolehlivě, ale vylepšení pozice nepřišlo a tak souboj končil smírně.
  
8. šach. Břetislav Hlavica rozehrál partii velmi dobře. Trpělivě zesiloval pozici a velice pěknou kombinační hrou soupeře v závěru partie doslova deklasoval. To byl rozhodující bod pro naší výhru.

Po odehraném 2. kole jsme v tabulce na pěkném druhém místě. Velkou zásluhu na tomto úspěchu má kapitán, který měl šťastnou ruku při povolání náhradníků. Ti totiž utkání rozhodli v náš prospěch..
 
Zapsal tentokrát hrající kapitán Václav Uhlíř.Návrat na obsah