Český Brod A - Sendražice A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Český Brod A - Sendražice A

Archiv družstev > Sezóna 2021-22
Český Brod A – Sendražice A   3:5
30.1.2022
  
V značně oslabené sestavě bez stabilních opor jsme v neděli vyráželi k utkání s vedoucím Českým Brodem. Běloušek měl službu na dráze, Groh startoval za Vyšehrad, do toho nějaká covidová karanténa a na poslední chvíli se neudělalo dobře Jindrovi. Tak Václav hluboce sáhnul do béčka, nutno ale podotknout, že to nezklamalo. Překvapivě se nedařilo nejzkušenějším hráčům ze základního kádru, ale pohled na soupisky ukazuje, že převaha ELA je na straně Brodu.

Kdo byl zvyklý na českobrodskou sokolovnu se šachovým hnízdem pod střechou, byl zklamán Ani chudobince se letos nehrálo, ale v hospodě U Bedrníčků, což jsme museli hledat. Hospoda pěkná vytopená, jen poslední čtyři šachovnice měly značně stísněný prostor a když jsem chtěl jít na WC, museli tři vstávat. Naštěstí jsem necoural ale neměl přehled o průběhu jednotlivých partií.

Prvý zkušeně remizoval Mirek Řebíček. To byl dobrý počinek. S plichtou následovali Milan Vančura a Pepa Poborský. Další remízu doslova daroval soupeři Aleš  Lukša, který si ve vyhrané pozici nevšiml, že protivníkovi navíc spadl praporek. Omluvou mu snad může být, že jsme hráli s dosti exotickýma hodinami, které jsem nikdy předtím neviděl a spoluhráči taktéž ne. Další půlku přidal Bohouš Sobotka, když jim na šachovnici zbyli jen králi s pár pěšcem.
Do toho momentu to bylo dobré, potom s velmi dobře hrajícím soupeřem prohrává na první šachovnici Jirka Novák. Já (Břetislav Hlavica) jsem stál blbě, naštěstí soupeř měl mizerný čas a tak si nevěřil propočítávat zápletky a podařilo se mi dosáhnout půlky.Teoreticky mohl srovnat Vašek Uhlíř, já to poplet že vyhrál a radoval jsem se avšak marně, nedařilo se mu a prohrává a s ním i celé družstvo 3:5.

Tak jsem si dal výbornou plzeň a vepřo-knedlo-zelo a jeli jsme domů a cestou kuli plány na další kolo.

Zapsal B.HlavicaNávrat na obsah