Říčany F - Sendražice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Říčany F - Sendražice B

Archiv družstev > Sezóna 2019-20
Klub šachistů Říčany 1925 F - TJ Sokol Sendražice B   4:4
8.12.2019

Do Říčan  jsme vyrazili v této sestavě. Ze Žíželic František a já. Před nádražím v  Kolíně jsem naložil Pavla Křenka. Petr už měl svoji posádku naloženou. Byli to Mirek,  Lukáš a Jirka S. Dorazili jsme  dříve než domácí.

Hra byla zahájena  v 10 hodin. Jako první  remizoval Čenda (dorazil  dráhou  přímo z Prahy) na 5.šachovnici s Číhákem. Dobře rozehráli své partie senioři na šesté, sedmé a osmé  desce. Jmenovitě  Pavel, Franta a Jirka. Pěvec postupně  utahoval šrouby, získal prostor,  sloupec. František  získal figuru a stál na výhru. Záhy Jirka kvalitu. Vypadalo to slibně.

Na 1.desce Mirek černýma  bránil od samého počátku. Petr na svého soupeře  vyzrál kombinačně, obětoval střelce na f2 po krátké rošádě soupeře a zároveň napadl  věž, pan Malý musel vzít, jezdec  z f6 dal šach z g4 a dobral dámou na g5 střelce.

František  se nechal  ukolébat výhodou figury,  chyboval  a máme  první  nulu.

Lukášův sok Már  dorazil se spožděním, ale v limitu. Náš borec měl  bojovou náladu a pustil své figury  na černého krále. Ten se ubránil a máme druhou nulu.

Záhy třetí  nula. Mirek byl Zdeňkem udolán.

V tu chvíli jsme byli krůček  od propasti. Moje partie d4 s Sf4 byla velmi dlouho napjatá. Pan Hlavnička posunoval  své vojsko obratně. Kupodivu jsem  nehrál  rychle  a tak jsem udržoval  rovnováhu. Měl výhodu  dvou střelců. Pozice byla uzavřena. Snažil se uplést  matouvou  síť.

Mezi tím Petr získal dalšího pěšce. Pohrozil matem a zavěsil. Máme  první celý bod.

Za několik málo minut využil  převahu  kvality Jirka, porazil Čecha a máme druhý celý bod.

Dále bodoval Pavel.

Stav byl vyrovnaný. Dostával jsem jako poslední (Aleš). Vyměnil jsem soupeři střelce a nabídnul remízu. V tu chvíli byly na šachovnici dámy, po jedné věži a šesti pěšcích a nestejní střelci. Byla přijata.

4:4 je konečný  výsledek. Byl jsem  rozhodčí.
Zapsal Aleš Lukša.


Návrat na obsah