Čáslav - Sendražice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Čáslav - Sendražice B

Archiv družstev > Sezóna 2019-20
Slavoj Čáslav – Sokol Sendražice B   4:4
20.10.2019

V slunečném nedělním odpoledne jsme vyrazili k prvému utkání RP C do Čáslavi. Se sestavou byly drobné problémy ale kdy nejsou, celkem jsme se sešli slušně. Jeli jsme dvěmi auty a ještě soupeři přivezli hráče na prvou šachovnici. Sice jsme nedorazili úplně v deset ale nikdo nám hodiny nepustil.

Prvý skončil Petr Křepelka, po počátečních obtížích se mu podařilo hru srovnat a tak to byla půlka.
0,5:0,5

Následoval jako obvykle na poslední desce Karel Mašín, taktéž jeho oblíbená remíza, i když měl pěšce navíc, vymlouval se na horší čas ale ten měl horší jen o pár minut.
1:1

Plichtil rovněž Bohouš Sobotka s těžkým soupeřem.
1,5:1,5

Nevedlo se našemu kapitánovi, Aleš Lukša měl ovšem velmi silného soupeře a Pepa mu nic zadarmo nedal. Nejprve z toho byly materiální ztráty dvou pěšců a pak se to sice herně vyrovnala s útoky na obou stranách, až dostal Aleš dušený mat.
1,5:2,5

Honza Hamrník na prvé šachovnici vyfasoval nejtěžšího soupeře a tak když mu Jirka nabídl remis, nebylo o čem přemýšlet. Navíc při následné dohrávce se ukázalo, že by asi i prohrál, pokud se ovšem dá dohrávce věřit.
2:3

Já (Břetislav  Hlavica) jsem se po pasivním zahájení dostal do stísněné pozice, obětí pěšce jsem se trochu rozehrál a navzájem si hrozily maty, vše se ale zdárně vyřešilo a po výměnách zůstala remízová dámská koncovka.
2,5:3,5

Václav  Uhlíř hrál statečně, tvrdě útočil a navíc musel odmítat opakované remízové nabídky. Získal dva pěšce ovšem soupeř obětoval figuru a získal je zpátky a výsledná koncovka už byla nerozhodná.
3:4

Všechno měl ve svých rukách Čenda Teichmann. Ten postupně zvyšoval tlak a získával pěšce, v závěru to hrál „po Sendražicku na dřevo“, vyměnil překážející materiál a pěšci postupovali nezadržitelně do dámy. Což soupeř dlouho nechtěl vidět a tvrdošíjně avšak marně vzdoroval do posledního dechu. Takže nám Čenda skvělým výkonem zajistil aspoň bod.
4:4

V závěru se ukázaly drobné problémy s hodinami, Čáslavští hráli poprvé na „ligové“ tempo a neměli zkušenosti s nastavením digitálních hodin, takže místo půlhodiny se přidalo jen 15 minut. Ale žádné zvláštní komplikace to nezpůsobilo.
Teď bude mít béčko pauzu až do 24.11., kdy nás čeká doma Struhařov.
Návrat na obsah