Říčany F - Sendražice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Říčany F - Sendražice B

Archiv družstev > Archiv 2014-15
Klub šachistů Říčany F – TJ Sokol Sendražice B 2,5 - 4,5

15.2.2015

Konečně se podařilo dát dohromady jinou sestavu než náhradníky, a tak jsme do Říčan vyráželi s mírným optimismem. Sraz byl u nádraží kde se nás sešlo pět, akorát do jednoho auta, tři hráči volili individuální dopravy vlakem, takže se i ušetřilo na cestovném. Byl to poslední venkovní zápas této sezóny.

V Říčanech byl jen drobný problém, že se U Labutě konal jakýsi taneční festival, takže byla potíž někde v okolí zaparkovat, ale i to se vyřešilo a tak nic nebránilo zahájit hru.

Josef Vagenknecht asi zase spěchal domů, protože po hodině hry v 17. tahu vyhrává.
1-0

Narychlo povolaný Karel Mašín splnil očekávání na něj kladené a na osmé šachovnici brzy dociluje své oblíbené remízy.
1,5-0,5

Já (Břetislav Hlavica) jsem využil nepřesností v soupeřově zahájení a lapil mu dámu rovnou uprostřed šachovnice. Sice se pak ještě chvilku hrálo, ale na výsledku se nic nezměnilo.
2,5-0,5

Vedení o dva body bylo slibné. Pak se ale dlouho nic nedělo, situace na jednotlivých šachovnicích byla nepřehledná. Až Mirek Řebíček, který dlouho do soupeře bušil, konečně po pečlivé přípravě dokončil svůj útok a přidal další bod.
3,5-0,5

Pavel Křenek odmítl překvapivě ve věžovce s pěšcem méně nabídku remízy, protože viděl své spojené pěšce, jak úspěšně pochodují na poslední řadu a mění se v dámu, k čemuž ale již nedošlo, soupeř to vzdal dříve.
4,5-0,5 a je jasné, že vyhrajeme

Vláďa Mrázek byl pod neustálým tlakem, bránil se úspěšně, až soupeř obětoval kvalitu a prolomil jeho kryt. Z čehož se Vláďa nějak dostal, neviděl jsem bohužel jakým zázračným obratem, ale v nejasné koncovce naneštěstí dominovali soupeřovi spojení pěšci.
4,5-1,5

Na partii Honzy Hamrníka jsem moc neviděl, prvá šachovnice byla skromně ukrytá v rohu. Oba soupeři se dostali do časovky s vteřinami na hodinách, ve které ale Honza nezvolil nejlepší poslední tah a posléze v dohrávce prohrál.
4,5-2,5

Čenda Teichmann to tahal nejdéle, byla to zajímavá partie nestejného materiálu a překvapivých zvratů. Čenda se snažil rozhodnout mocným útokem, čemuž se soupeř úspěšně bránil a také hrozil. Nakonec rozhodlo jedno přehlédnutí a ztráta figury a pak již Čenda rutinně prosadil volného pěšce.
5,5-2,5

Tedy úspěch, jaký jsme ani nečekali, domů se jelo zvesela. Zbývá se již jen těšit na poslední kolo, kde budeme hrát pro zábavu a radost.

Zapsal Břetislav Hlavica.

Návrat na obsah