Sendražice B - AŠ MB B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - AŠ MB B

Archiv družstev > Archiv 2016-17
Sokol Sendražice B - AŠ Mladá Boleslav B
 
16.10.2016

Tak už došlo i na béčko. Zatímco áčko i céčko zahájili minulou neděli a to vítězně, na sendražické béčko čekal start regionálního přeboru až tuto neděli. Nikam jsme nemuseli cestovat, soupeř z Mladé Boleslavi přijel do Sendražice.

Se sestavou byly drobné problémy jako obvykle, hlavně chyběl a bohužel asi i dlouho chybět bude Luboš na prvé šachovnici. Pak se to usadilo a sehnali jsme schopné náhradníky, ale kdyby vypadl ještě jeden hráč, už by byly problémy.

V deset se v hostinci zahájilo utkání.
 
Mirek Řebíček na prvé desce asi spěchal zase na chalupu a tak dal soupeři asi ve 14. tahu mat, poobědval a odjel. Na jídelníčku byla na výběr svíčková, kotleta s hranolky nebo sekaná a postupně jsme jako družstvo ochutnali od všeho.
 
1:0 vedeme
 
Já jako kapitán (Břetislav Hlavica) jsem nemohl nechat družstvo v pochybnostech a po výměnách mi díky soupeřově nepřesnosti zůstala za nehty celá věž a to se potom vyhrává snadno.
 
2:0 vedeme ještě radostněji
 
Aleš Lukša se v partii zapletl, vyměnil co neměl, nevyměnil co měl a tak jsme ztratili cenný bod.
 
2:1 sníženo
 
Bohužel ani Bohoušovi Sobotkovi se nedařilo, nějak ztratil pozici a pak i partii.
 
2:2 vyrovnáno
 
 
František  Matějček vypadal dobře a už jsem doufal ve výhru, ale soupeř svůj útok proměnil vy výhodu pěšců a ještě skvělým obratem Františka vytempoval a zničil.
 
2:3 a dokonce prohráváme
 
Ještě že přijel Pavel Křenek. Nezalekl se soupeřových hrozeb a matového útoku, oběť přijal, tlaku odolal a sám naopak zaútočil a s věží navíc partii přeměnil na cenný bod.
 
3:3 srovnáno
 
Nejdéle hrál Honza s Čendou, využili skoro plně celou hrací dobu. Sledovat to bylo na nervy, moc jsme v úspěšný konec nevěřili.
 
Honza Hamrník stál výborně a hrál skvěle, bohužel v závěrečné časovce se soupeři povedlo Honzovi roztrhnout trojici pěšců a pak to moc dobře nevypadalo, ale Honza to výborně zvládnul hrozbami volným pěšcem a protože soupeř měl čas podstatně horší, nechtěl riskovat a dali to za půlku.
 
3,5:3,5 shoda
 
Vedle Čeněk  Teichmann bojoval svou koncovku lehkých figur s pěšcem méně, ale řídil se svými teoretickými znalostmi (viz Čendův koutek) a držel pevně pozici, takže z toho byla opět remíza, nejen v této partii ale i celková.
 
4:4 konec zvonec

Jak to vypadalo dobře, tak ke konci jsme byli rádi, jak to celé dopadlo, myslím že i zaslouženě pro obě strany. Nám hlavně zklamala úderná síla ze Žíželic, jak hrají chlapci skvěle na pumpě i František v minulém kole za céčko, tak tentokrát se jim nedařilo, a když neočekávaně nebodoval ani Bohouš, nedalo se nic dělat.
 
V příštím kole jedeme 6.11. až do kolínské sokolovny, a tam to nebude žádná sranda!

Návrat na obsah