Sendražice C - Dobrovice F - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice C - Dobrovice F

Archiv družstev > Sezóna 2018-19
TJ Sokol Sendražice C - Šachklub města Dobrovice F   5:0
31.3.2019

K poslednímu utkání této sezony se C tým sešel v Restauraci u Černohlávků dne 31.3.2019 v 9,00 hodin. Vytiskl jsem zápis o utkání, partiáře a vydal se naložit Františka Matějčka. Náš žiželický tandem vyrazil v 8:35 letního času. Na místo utkání jsme dorazili 5 minut před devátou hodinou ranní.
A místě již byli přítomni Petr Křepelka a Lukáš Kuta naši dva přední hráči. Záhy byl rodiči dovezen i Tomáš Dejmek.
Soupeř družstvo Dobrovice F dorazil s 50 minutovým zpožděním.Jako rozhodčí jsem to uvedl do zápisu o utkání.
Průběh byl jednoznačný. Náš remízový král Petr Křepelka rozhodl tak rychle, že jsem si ani nevšiml jak to provedl. Porazil na 1.šachovnici Jiřího Hanzlíka.
Vedeme 1:0
Ani František Matějček nezaváhal, jeho partii jsem viděl z blízka. Již kolem 8. tahu měl na soupeřova krále po velké rošádě namířenou baterii figur, hlavně to byli oba střelci. Sám si uklidil krále na krátkou stranu Soupeř neopatrně sebral nekrytého pěšce na b7. František napadl dámu z pole b8 věží a dáma musel pryč. Toto zacílení střelců věže a dámy bylo pro bílého krále zničující. Porazil Ladislava Zimmermanna.
Vedeme 2:0.
Tomáš Dejmek měl za soupeře šachistku Václavu Pletkovou. Jako obvykle hrál svižně, tentokrát i úspěšně. Získal celou věž a zavěsil třetí a tudíž vítězný bod.
Vedeme 3:0.
Můj (Aleš Lukša) soupeř Lukáš Krejbich odcházel často kouřit. Nikotin mu snížil přívod kyslíku k šedým buňkám a to se projevilo. Zahájil jsem d4 a hrál jsem Hřebíčkovu zabijáckou variantu. Soupeř se snažil měnit figury a zjednodušit hru. K výměnám docházelo na pro mě vhodných polích. Při těchto výměnách přišel o pěšce. Převedli jsme hru do stavu D+2V a 7 na 6 pěšců. Dobrovický šachista obsadil d-sloupec oběma věžemi. Dámu měl mimo hru na okraji šachovnice na a6 věže na d1 a d8. Moje figury hrály a černé živořily. Náhle uviděl ve stísněné pozici osvobozující kombinaci s obětí věže. A jako už mnohokrát v historii šachu se přepočítal.
Vedeme 4:0.
Poslední dohrával Lukáš Kuta s Antonínem Holubem. Soupeřovy figury obdařil svým obratným manévrováním disharmonií a kde není souhra, přichází prohra. Lukášovi střední pěšci postoupili na 5. a 6. řadu.. Pod tíhou Lukášových argumentů vzdal.
Vyhráváme 5:0
Ve výčepu jsem poobědvali, popřáli si krásný zbytek dne a vyrazili domů posilnění někdo gulášem s knedlíkem, jiní žebírkem s hranolky.
Zapsal Aleš Lukša hráč a zároveň rozhodčí.
PS: soupeři dali do zápisu o utkání, že je náš kapitán nepožádal o změnu začátku utkání. Argumentovali úvodním zpravodajem. Neznali však rozpis soutěží, kde je uvedeno 9:00 bez možnosti přeloženíNávrat na obsah