Memoriál Věry Menčíkové - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Memoriál Věry Menčíkové

Ostatní turnaje
Osamocený sendražický bojovník Aleš Lukša se v neděli 9.6.2019 hrdinně vydal do Prahy bojovat na silně obsazeném rapidu. A nevedl si v ostré konkurenci vůbec špatně, jak je vidět na výsledné tabulce.

Takhle to vypadalo z pohledu přímého účastníka:
Tuto neděli 9.6. jsem hrál dost silně obsazený turnaj v Praze ve Střešovicích ve vozovně. Je tam Muzeum dopravy hl. města Prahy. Nádherné lokálky byly vyparáděné a vozily turisty po Praze.

Hrálo se mi dobře, ale vázlo občerstvení. Nebyl čas na oběd v programu, ani reálně. Organizace byla výborná hra pěkně plynule bez zbytečných prostojů.

K samotné hře. V prvním kole jsem se poprvé ve svém životě dostal do celosvětového přímého přenosu. Hrál jsem proti IM Josefu Přibylovi.Ve 25. tahu jsem měl převahu cca 2,00 (použil jsem slavnou Mirkovu Indickou). Nedokázal jsem ji využít a po právu jsem prohrál. Pokud si ji přehrajete, pak uvidíte, že já i IM jsme nadělali chyb až dost. Tedy podle předpokladu prohra.

Ve druhém kole dítě a výhra velmi snadná. Dále jsem opět bílými hrál proti titulovanému soupeři. Byla to Hana Kubíková a celkem lehce mě udolala.

4. kolo a opět školák, černé kameny nezklamaly a bodoval jsem

V pátém kole hráč nad 2000 ELO a opět prohra po nekorektní oběti, při útoku na krále jsem obětoval co se dalo a nakonec už nebylo co obětovat a útok vyprchal do ztracena. Kapituloval jsem. Houpačka pokračovala, v šestém kole opět bod. Už jsem měl celkem 3.

V sedmém kole přišel bod zlomu a remizoval jsem. Soupeřkou byla Martina Folková (v minulosti elo nad 2200). V lepší pozici s kobylou na e5 kterou nešlo vyhnat a s čase 9 minut proti 3 minutám soupeřky jsem nabídl remízu. Byl jsem vyfocen paní Martinou Krejčiříkovou viz foto. Naděje, že bych snad mohl pomýšlet výše než bych na začátku turnaje doufal, zarazil  Martin Postupa. V posledním kole jsem se vypjal k výkonu , za který jsem získal celý bod.

Celkem tedy 4,5 z 9. Uhrál jsem si 16 bodů do elo rapid a vypravil se na cestu domů.

Návrat na obsah