Sendražice C - JOLY Lysá H - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice C - JOLY Lysá H

Archiv družstev > Archiv 2014-15
TJ Sokol Sendražice C - JOLY Lysá nad Labem H   4,5:0,5

15.3.201515.3. 2015 nás čekal celek Joly Lysá nad Labem H. V hrací místnosti jsem byl s Vaškem Uhlířem jako první. Stoly byly připravené, zbývalo jen postavit šachovnice a figurky. Nastoupili jsme v sestavě: Josef Vagenknecht (Vagón), Já (Petr Křepelka), Aleš Lukša, František Matějček a Milan Vančura. Ze základu chyběl jen Pavel Křenek, který nastoupil od 10:00 ve stejné místnosti za áčko. Zahájili jsme přesně v 9:30.
 
Jako první zvítězil Aleš. Do vyhrané pozice se dostal záhy ještě v zahájení. Mladý soupeř Jakub Kubíče si vlezl do pasti a nechal si uvěznit dámu. Hrálo se až do matu.

Jako druhý zvítězil František. Získal 2 pěšce, ale později se dostala pozice do koncovky jezdců s 1 pěšcem navíc. Potom přišel od soupeře šach a srovnání materiálu. Vypadalo to na remis, soupeř ale udělal chybu a prohrál.

Jako třetí skončila partie na 1. šachovnici remízou. Partie došla do koncovky, kde Pepa s věží a střelcem proti dámě (4 pěšci na obou stranách) udržel rovnováhu.

Na poslední šachovnici dostal Milan v průběhu hry nabídku remízy. Po konzultaci jsem doporučil hrát dál. Milan pokračoval, mačkal soupeře. Získal pěšáka a to bylo v pozici rozhodující (1 z pěšáků Milana by získal maršálskou hůl).

Jako poslední jsem dohrával já (Petr Křepelka). Hrál jsem proti panu Musilovi sicilskou. Soupeř nehrál špatně, ve střední hře promeškal dobrou příležitost ke zjednodušení. V dalším průběhu hry ztratil pěšáka a vniknul mi dámou do tábora (hrál na mat). Soupeř podcenil vazbu na krále a neuhnul, to bylo rozhodující. Napadnul jsem koněm  střelce a věž (ve vazbě). Soupeř obětoval střelce a já mohl v klidu věží dobrat. Soupeř v ten moment vzdal. Partie měla celkem 34 tahů a na hodinách mi zbývaly 3 minuty do časové kontroly.
 
Celkový výsledek 4,5:0,5 je moc pěkný. Všem spoluhráčům děkuji za předvedený výkon.
Zapsal Petr KřepelkaNávrat na obsah