Stříbrná Skalice A - Sendražice A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Stříbrná Skalice A - Sendražice A

Sezóna 2022-23
Stříbrná Skalice A - Sendražice A
16.10.2022

Značně oslabeni, zato optimisticky naladěni po výhře béčka před týdnem s místní rezervou jsme celkem s předstihem dorazili v pošmourné  nedělní dopoledne opět do Stříbrné Skalice, nyní na úvodní kolo krajské soutěže. Při pohledu na sestavu domácího týmu jsme rozhodně favoritem nebyli, avšak, že utkání skončí pro nás takovým debaklem asi nikdo neočekával, i když vzhledem k průběhu zápasu bohužel zcela zaslouženým.
 
Alešovi Lukšovi  se mladá atraktivní soupeřka řádně podívala na zoubek. Černými nejprve získala pěšce, posléze druhého, poté kvalitu a bylo rozhodnuto.
Stav zápasu 0-1.

Petr Křepelka  jako vůdce černých po celou partii  udržoval vyrovnanou pozici a výsledkem byla zasloužená remíza.
Průběžně 0,5-1,5.
  
Sicilskou obranu Bohouš Sobotka ovládá dobře a i když stál trochu pasívně, docílil kýžené remízy.  .
Stav zápasu 1-2.

Velmi pěkně zvítězil mladý Tomáš Dejmek. Bílými se od počátku nebojácně pustil do svého protivníka, ve střední hře získal 2 figury za věž a spojení volní pěšci  dovršili dílo zkázy v  táboře černých figur.  
Stav zápasu 2-2.

Pepa Poborský založil partii pevně, s domečky na obou křídlech, nicméně ve střední hře  podcenil možnosti svého soupeře na dámském křídle, čehož další mladá naděje z domácího týmu s přehledem využila..
Stav 2-3.

Originální pozice po zahájení vznikla v partii Jirky Nováka. Nicméně mírně lepší vyhlídky do střední hry si vybudoval domácí favorit. A poté, když přidal v koncovce zisk čistého pěšce, bylo rozhodnuto.
Stav zápasu 2-4.

Útočně založil partii  Mirek Řebíček.  Úvodní nápor vypadal slibně, nicméně černý monarcha odolal. Úspěšnou obranu korunoval soupeř v závěru ziskem  figury a tím i rozhodujícícho bodu, který definitivně znamená naší porážku v tomto zápase.
Stav zápasu 2-5.

V závěrečné partii Jindra Březina tahal černými od určité pasáže ve střední hře za kratší konec, přežil nejhorší, ale stálo to 2 pěšce a koncovku nešlo zachránit.   
 
Konečné skóre na 2-6.
Sepsal  J.Novák.
 
Návrat na obsah