Kostelec C - Sendražice C - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Kostelec C - Sendražice C

Archiv družstev > Archiv 2017-18
Kostelec C - Sendražice C  2:3
3.12.2017

Naše družstvo C jelo do Zásmuk k utkání s dosud vedoucím Kostelcem C, který zatím všechna utkání vyhrál. Jela sestava z úspěšného počínání v Čáslavi, tedy: Křepelka, Lukša, Kuta, Matějček a Semerák. Hrálo se v bývalé hospodě, ale vchod byl z druhé strany budovy. Kromě nás tam ještě hrálo Béčko Kostelce s Neratovicemi (a dostalo nátěr!).

Nejprve se dlouho nezdržoval František s panem Mirkovičem, nedovolil mu vůbec rozvinout figury a brzy vyhrál. Potom se mohl věnovat občerstvení, zatím co se ostatní potili.

Soupeř byl opravdu silný o čemž se přesvědčil Petr, kterému se nepodařilo rozvinout dostatečně figury a dopadl podobně jako Františkův soupeř a prohrál. Bylo to 1:1.

Semerákovi se sice povedlo zahájení, mladý soupeř přistoupil na Aljechinovu hru, situace byla dlouho vyrovnaná až na ten konec! Stárnoucí mozek mi vynechal, dovolil jsem získat mladému Pecákovi kvalitu a bylo vymalováno. A to jsem měl ve střední hře pěšce navíc v dobrém postavení! Takže jsme prohrávali 1:2, ale pak to nastalo!

Lukáš "vidličkami" získal kvalitu a i když měl o pěšce méně, zahrál bravurně koncovku a zkušený matador Pecák starší vzdal! Partie trvala dlouho, ale ještě delší hru předvedli Aleš s Bugem. Aleš hrál velmi trpělivě, v koncovce měl dobře umístěné figury, vynalézavě využíval dámu a věž k šachování až donutil černého krále k ústupu tak, že získal dámskou kvalitu! Soupeř ještě beznadějně tahal do 74.tahu, potom vzdal. Hrací místnost jsme opouštěli až v 15 hodin.

Co říci závěrem? Vyhráli jsme 3:2 se silným a urputným soupeřem a největší zásluhu na úspěchu měli Žiželičáci a stále se lepšící Lukáš Kuta.
   Zapsal neúspěšný Jirka Semerák

Návrat na obsah