Jirka Semerák 80 - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Jirka Semerák 80

Ostatní turnaje
Ing. Jiří S E M E R Á K   8 0

 


Zdá se to neuvěřitelné, ale je to fakt. Náš spoluhráč a výborný kamarád Jirka Semerák se 17. září 2019 dožívá krásných kulatých osmdesátin.
 
Celý svůj šachový život spojil s šachovým klubem v Sendražicích. Spolu s dalšími šesti sendražickými šachisty patří k zakladatelům šachového oddílu.
Určitě si v listopadu roku 1970 nemyslel, že náš agilní oddíl vydrží na šachové scéně tolik roků. Velkou zásluhu na tom má právě oslavenec, na kterého bylo vždy spolehnutí.
 
Perfektní docházka na oddílový přebor i mistrovská utkání družstev, angažovanost při pořádání turnajů našim oddílem. Organizačně se podílel na všech 48.vánočních bleskových turnajích, které se v Sendražicích uskutečnily. V rámci svých možností zajišťoval též finanční prostředky pro chod našeho oddílu.
 
Dále je třeba připomenout jeho pravidelnou účast na zahraničních zájezdech hlavně do NDR, kde v řadě případů působil i jako tlumočník.
 
V současné době zastává v šachovém oddíle funkci pokladníka, ve které si vede velice zdatně. Pro svou kamarádskou povahu mu totiž nikdo neodmítne zaplatit členské příspěvky.
 
Co říci na závěr tohoto krátkého zhodnocení. Nezbývá než jubilantovi popřát.
 
Jirko, celý náš šachový kolektiv Ti přeje do dalších let mnoho zdraví, stále úsměv na tváři, ještě hodně pěkných šachových zážitků a vitalitu, kterou máš na rozdávání.
 
Ať se Ti daří jak na šachových polích, tak i v soukromém životě.
  
To vše Ti ze srdce přejí šachisté ze Sendražic!!!


 
Jirka napsal:

Mile mě překvapila gratulace k mým 80.narozeninám. Sám tomu nemohu věřit, že jsem se dožil takového věku a to poměrně zdravý! Když mě Venda Uhlíř zlákal na hraní šachů, uměl jsem jen nejistě tahat figurkami a mlhavě zapisovat partii. A to mi bylo už 30 let! Hrát obstojně šachy jsem se za ta léta v klubu nenaučil, ale ta kamarádská atmosféra byla v Sendražicích vždycky výborná, takže jsem velmi rád vypadl z rodinného kruhu a zavítal "na šachy". Ještě chvíli bych chtěl v tom pokračovat a užít si legrace a pohody v oddílu, kam se každou středu těším (pokud nejsem na chalupě).  Děkuji za přání a doufám, že se někdy brzy na podzim zase uvidíme. Díky!

Všechny šachisty Sendražic zdraví stařík Jirka Semerák
Návrat na obsah