Sendražice B - Sázava A - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice B - Sázava A

Archiv družstev > Sezóna 2019-20
TJ Sokol Sendražice B - TJ Kavalier Sázava A   4,5:3,5
2.2.2020

V sedmém kole nás čekal sice milý, ale silný soupeř ze Sázavy. Naštěstí se podařilo sestavit dobře hráče v čele s prvou šachovnicí. V hospodě jako obyčejně bylo teplo a útulno a tak v deset se mohlo zahájit.
Hrálo se vesměs opatrně, nikdo nechtěl udělat chybu, a ještě ve dvanáct nebylo nikde nic rozhodnuto.

Na poslední šachovnici Čenda Teichmann na papírově slabšího soupeře nic nevymyslel a po opatrné hře nastala věžovka. Pro výhru by musel Čenda vzít soupeře židlí, což ovšem neděláme! V ploché pozici nezbylo než nabídnout remízu, která byla samozřejmě přijata.
0,5:0,5

Břéťa Hlavica začal dobře, silným útokem získal převahu avšak finální fázi vedl velmi špatně a když se soupeř vtipnou obětí vymanil, začal kupit chybu za chybou a zaslouženě prohrál.
0,5:1,5

Na druhé šachovnici Jan Hamrník pokračoval ve velmi dobrých výkonech v letošní sezoně. Vypadalo to, že svojí útočnou hrou bude chtít získat celý bod. Bohužel ve střední hře nepokračoval přesně, dostal se do obtížené pozice a partii neudržel. Jak sám soudí, padl soupeři do nějaké naučené varianty a její všechny záludnosti neprohlédnul.
0,5:2,5

Aleš Lukša neměl proti sobě lehkého soupeře, který body nerozdává ale naopak přináší. Monika Závůrková krom vzhledu vyniká i šachovým umem, ale tentokrát neměla proti výborně hrajícímu kapitánovi našeho béčka šanci. Neudělal chybu a přesnou hrou dovedl partii do vítězného konce a tak vylepšil nelichotivý stav.
1,5:2,5

Ve velmi zajímavé partii mezi Lukášem Kutou a zkušeným harcovníkem Laloučkem vynikla přesná hra našeho hráče. Stupňoval svoji převahu, získával materiál a dokázal v hezké partii zvítězit. Opravdu hrál Lukáš moc hezky a srovnal skóre!
2,5:2,5

Takže to před finále bylo zajímavé. Vyrovnaný stav a tři rozehrané partie s nejasnými pozicemi, mohlo to skončit jakkoliv.

Petr Křepelka po vyrovnané střední hře se dostal v závěru do vrcholné časové tísně a nebylo možno všechny hrozby soupeře uhlídat a tak bohužel prohrál, což u něj nebývá moc časté.
2,5:3,5

Bohouš Sobotka si vypracoval útok na královském křídle, kam přemístil všechny svoje těžké figury a drtil krále. I když to vypadalo, že se soupeř ubrání, rozhodl Bohouš partii postupem svých centrálních pěšců do dámy a proti tomu nebylo obrany.
3,5:3,5

Milan Seifert na první šachovnici měl silného soupeře. Postavil pevnou pozici, lépe se orientoval ve střední hře a v závěru ukázal svoji zkušenost a v partii zvítězil. Již v úvodu nabídl remízu, což soupeř nepřijal a prý správně, stál lépe. Nějak ho to ale nahlodalo, podle Milana začal následně hrát nepřesně a tak to skončilo jak skončilo.
4,5:3,5
Po vydřeném vítězství následovalo zklamání, nepodávaly se řízky, v sobotu tam byli na srazu motorkáři a tak všechny řízky i k nelibosti soupeřů, kteří se po nich taky sháněli, vyžrali. Na výběr byla kuřecí směs s hranolky což si dávala většina a bylo to dobré, případně i svíčková. Pouze hrdina utkání Milan se odměnil tlačenkou s cibulí.
Následuje za 14 dní zájezd do Říčan, kde by se s posledním soupeřem tabulky bodovat mělo, snad se podaří dát dohromady solidní sestava.
Zapsal V.Uhlíř a B.Hlavica.
 


Návrat na obsah