Sendražice A - Říčany E - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Sendražice A - Říčany E

Archiv družstev > Sezóna 2018-19
Sokol Sendražice A - KŠ Říčany E   5,5:2,5
18.11.2018

Ve 3. kole KS jsme přivítali na domácí půdě mladý celek z Říčan.  Před začátkem utkání bylo několika domácími hráči s nadsázkou řečeno, že se utkají nejstarší tým soutěže s nejmladším. Nezkoumal jsem věkové složení, ale myslím že to souhlasilo.

Naše sestava byla konečně taková, jak si ji představujeme. Podle soupisky chyběl pouze omluvený „prezident“ Jirka Hynek.

Utkání zahájil v 10:00 hod. v salonku hospody „U Černohlávků“ rozhodčí zápasu Václav Uhlíř. Hrací místnost byla příjemně vytopena, takže hráči obou týmů mohli podat kvalitní výkony.
Protože jsme byli téměř kompletní, předpokládalo se, že v utkání zvítězíme. To se sice stalo, ale po urputném boji. Skoro se dá říci, že výše skóre bylo pro hosty až nezasloužené.

Jako první ukončil svou partii mistr FIDE Milan Seifert. Nabídl mladému soupeři remízu, který ji přijal. Partie proběhla poklidně a remíza byla asi cílem obou hráčů.
Stav zápasu: 0,5 : 0,5  

Po velmi dobrém výkonu a bez chyb sehrál svou partii Pepa Poborský. Využil hrubé chyby soupeře již v osmém tahu, , vše dobře spočítal a dočkal se zaslouženého vítězství.
Stav zápasu: 1,5 : 0,5

Po celou partii byl aktivnější Jan Hamrník. Proti své soupeřce, která zahájení sehrála trochu váhavě, stále zesiloval pozici, hezkou kombinaci získal s dvojicí střelců a převahou pěšců v otevřené pozici drtivou převahu a soupeřce nezbylo než v závěru partie kapitulovat.
Stav zápasu: 2,5 : 0,5

Opora mužstva z loňské sezony Jirka Groh nezklamal. Jeho soupeřka se vynalézavě bránila, ale díky její nepřesnosti získal Jirka převahu, kterou korunoval vítězným postupem dvou volných pěšců.
Stav zápasu: 3,5 : 0,5

Jako další v těsném sledu za Jirkou Grohem ukončil partii Jirka Novák. Trpělivou hrou získával postupně převahu a bezchybným výkonem a závěrečnou vtipnou kombinací udolal svého soupeře a získal důležitý vítězný bod.
Stav zápasu: 4,5 : 0,5

Za tohoto stavu doporučil kapitán mužstva Michalu Bělouškovi, aby ve vyrovnané pozici nabídl remízu. Soupeř ji přijal. Dobrá premiéra v našem dresu na první šachovnici.
Stav zápasu: 5 : 1

Pavel Křenek si kombinační hrou vytvořil tlak na soupeřovu pozici. Hrál ve stejném stylu jako ve vítězné partii v Lysé n.L. Partie se přelévala, nejprve udělal Pavel drobnou chybu, které soupeř ne plně využil a naopak Pavel se dostal do vyhrané pozice. Ovšem čas byl jeho nevýhodou, při řešení problémů ho spotřeboval příliš. Ve vrcholné časové tísni partii pokazil a v závěru dostal mat. To už ale naše celkové vítězství nemohlo ohrozit.
Stav zápasu: 5:2.

Jindra Březina si po celou partii vedl velmi dobře. Získal i materiálovou převahu, kterou však v konci partie prohospodařil a po přechodu do koncovky nestejných střelců nebylo o remíze pochyb. Byla to nejdelší partie utkání.
Konečný stav zápasu: 5,5 : 2,5
Co říci závěrem. Všichni hráči přistoupili k zápasu velmi zodpovědně. Pokud bude dobrá docházka i v následujícím zápase v Poděbradech, nejsme v polabském derby bez šance.
Zapsal kapitán mužstva Václav Uhlíř působící i v roli rozhodčího.


Návrat na obsah