49. vánoční turnaj - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

49. vánoční turnaj

Vánoční blesk
49. Sendražický vánoční blesk
21.12.2019

Jako obvykle v tuto dobu jsme se sešli v hospodě U Černohlávků na tradičním bleskovém turnaji, který uzavírá kalendářní rok. V hospodě bylo teplo, pípa v provozu a tak nic nebránilo hře.

Přijeli až na jednoho všichni přihlášení hráči a dokonce i někteří navíc. Celkem 43, což je liché číslo a tak aby nikdo nepauzíroval, připsali jsme tam Vaška Uhlíře. Tomu se moc nechtělo, protože i tak má s turnajem a organizací hromadu práce, ale svolil a nakonce byl ze Sendražáků nejlepší! Kdo umí umí!

Hned na úvod došlo k technické poruše, tiskárna ač v pátek testována odmítla konat svou základní funkci a prostě netiskla. Nic nepomohlo, až Jirka Novák obětavě zajel domů pro svou osvědčenou a tak se začalo se slabou hodinkou zpoždění. To ovšem nebyl konec, abychom tu tiskárnu nainstalovali, bylo potřeba se připojet k internetu a Windows toho zrádně využily ke stahování aktualizací a počítač asi po druhém kole totálně zablokovaly. Pomohl až násilný restart za použití síťového tlačítka, připojení k internetu se zrušilo a pak už computer sloužil bez zlobení.

V pruběhu turnaje docházelo u našich hráčů k výkyvů a posouvání v tabulce, pravděpodobně zde existovala souvislost s frekvencí návštěv výčepu. Kdo se v úvodu pral o čelo, postupně klesal a naopak. 15 kol je přece jen dost partií.

Během turnaje šlo všechno jako po drátkách, nikdo neprudil ani k technickým průtahům, protože se vesměs dobře známe, a tak s přestávkou na oběd (skvělý řizek a neméně skvělý guláš) bylo před třetí hotovo, zbylo jen vyhlásit vítěze, předat ceny, popřát krásné vánoce a ukončit oficiální část turnaje.

Během předávání cen došlo i na blahopřání Jirovi Semerákovi k osmdesátinám a jako dar oddílu obdržel pro zvětšení výkonnosti šachové tričko.

V neoficiální části jsme ještě poseděli, probrali přítomné a nepřítomné a hlavně vděčne vzpomínali na Pepu Poborského, který sice nehrál ale byl prostřednictvím darované láhve s čirou voňavou tekutinou s námi. Já musel v pět domů ale ostatní ještě seděli, tak to snad dopadlo dobře.

Zapsal B.Hlavica

Návrat na obsah