Stříbrná Skalice A - Sendražice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Stříbrná Skalice A - Sendražice B

Archiv družstev > Archiv 2012-13

Sendražice B – Stříbrná Skalice A 5,5:2,5

25.11.2012

Ve Stříbrné Skalici jsme ještě nikdy nikdo nehrál, takže došlo i k řešení problému, kde to vůbec je a jak se tam dostat. Naštěstí strejda Gůgl opět poradil a cesta proběhla bez potíží a dovedla nás přesně kíli ve Skalici. Hrají vákladní škole, místa hojnost, přímo před školou je parkoviště a naproti hospoda, vše ideální.

Sestava byla mírně prořidlá, i když ne fatálně. Chyběl na dráze sloužící Mirek Řebíček a zuby trhající Aleš Lukša, na kterého vyšla tento víkend pohotovost. Ani Pavel Křenek nemohl, opravoval na horách kotel. Takže jsme to doplnili ze zálohy Petrem Křepelkou a zkušeným veteránem Jirkou Semerákem.

Pepa Vagenknecht zase spěchal a po necelé hodině hry bylo hotovo a my vedli. Bude muset udělat nějaké školení pro oddíl, třeba nás to taky naučí a nebudeme se muset nad šachovnicí lopotit do pozdního odpoledne a častokrát i sím výsledkem.

Stav 1 – 0.

Honza Hamrník to na prvé šachovnici nemá snadné. Když se objevila možnost plichty, tak ji i sna to, že vedeme, vzal.

Stav 1,5 – 0,5.

Jirka Semerák vypadal slibně, sáclavem jsme si šuškali že získává pěšce, což se ale bohužel nestalo, naopak ztratil figuru. Sice ji dobyl zpět ale za cenu věže, takže to už bylo bezvýchodné a partie ztracena.

Stav 1,5 – 1,5 srovnáno.

Čeněk Teichmann se do soupeře pustil útočně, ten nevydržel a pod tlakem chyboval a už jsme měli zase další bodík.

Stav 2,5 – 1,5 a zase vedeme.

Vašek Uhlíř je zkušený hráč a soupeři so více jak dvě stovky menším nedal šanci.
 
Stav 3,5 – 1,5 a stačí půlka kíze a bodík k vítězství.

Já jsem (Hlavica) nastoupil zase proti mladému soupeři, a ač jsem hrál za družstva již véto sezóně potřetí, tentokráte jsem poprvé nastoupil sílými. Takže jsem to postavil útočně a i když jsem chvílemi pochyboval o konečném výsledku, dopadlo to nejlépe jak mohlo.

Stav 4,5 - 1,5 a výhru nám nikdo nevezme!

Takže se dohrávalo. Petr Křepelka postavil jak má ve zvyku komplikovanou pozici smožnostmi a že už bylo dost hodin a výsledek rozhodnutý, dali to za půlku.

Stav 5 – 2.

Bohouš Sobotka pilně útočil a tloukl do soupeře čím se dalo, bohužel vávěrečné vyhrané pozici nechal stát věž, kterou soupeř samozřejmě dobral, a tak to musel plichtit.

Stav 5,5 – 2,5 a konec a jedeme domů.

Domů jsme ale nejeli rovnou, nýbrž se přemístili naproti do velmi příjemné hospůdky na jídlo a nápoje. Milá servírka nosila jedno pivo za druhým a Honza Hamrník na počest dnešního prvého vítězství béčka si dal za každý získaný bod jedno. Malé za tu poslední půlku už ale nechtěl. Já jako řidič jsem sušil hubu a mlsně koukal na ostatní při kokakole.

Návrat na obsah