AŠ Mladá Boleslav B - Sendražice B - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

AŠ Mladá Boleslav B - Sendražice B

Archiv družstev > Archiv 2013-14


AŠ Mladá Boleslav "B" - TJ Sokol Sendražice "B" 5,5 – 2,5

20.8.2013

Letošní šachová sezóna v Sendražicích začala výletem béčka do Mladé Boleslavi. Ze základní sestavy nemohl Mrázek a Řebíček, ale podařilo se sehnat náhrady, takže jsme odjížděli celkem v pohodě. Z Kolína jsme se vešli do jednoho auta, protože Křenek jel z hor vlakem, Vagenknecht z Nymburka taky a Teichmann z Prahy autobusem. Jen byl drobný problém se dostat do hrací místnosti, ale obešli jsme barák a vlezli tam bočním vchodem. Bohužel byla totiž zavřená restaurace a navíc mimo provoz byl i automat na kafe.

Hrací místnost má AŠ hezkou, velmi prostornou. Nastoupili na nás v plné síle, až na šestou šachovnici, ale z pohledu ELA to bylo v zásadě vyrovnané.

Bohužel Pavel Křenek ztratil v úvodu kvalitu, čehož soupeř docela šikovně využil a bylo po partii.

1:0 vedou domácí

Václav Uhlíř sice dosáhl mírně lepší pozice, ale moc se s tím zase dělat nedalo, tak to dali za remízu.

1,5:0,5 pořád prohráváme

Obratem Vaška následoval i Aleš Lukša, jemuž soupeř odvrátil všechny hrozby a taky to byla jen plichta.

2:1

Bohouš Sobotka bojoval statečně skoro až do konce, ale velmi rychle a přesně hrající soupeř mu v koncovce nedal naději.

3:1 a domácí vedení navyšují

Břetislav Hlavica jako kapitán musel s utkáním něco dělat. Soupeř se dopustil nepřesnosti a ztratil kvalitu a když se mi nepovedlo dát mat, zahrál jsem to po Sendražicku „na dřevo“ a to už soupeř vzdal.

3:2 svitla jiskřička naděje

Ale tu obratem zhasíná prohra Honzy Hamrníka na prvé šachovnici, kde to bývá vždycky těžké.

4:2

A vzápětí prohrává i Pepa Vagenknecht. Tam to mrzí o to více, že byl vyhraný, ale zkazil to a z rozčarování nad svou chybou nedokázal ani remizovat, ač to na šachovnici bylo.

5:2

Poslední dohrává Čenda Teichmann, skvělou hrou a tlakem na soupeře získává pěšce a převádí to do dámské koncovky. Bohužel po pěti hodinách hry vyhrávající tah zjišťuje až doma při analýze, takže v partii se soupeř dostane k věčnému šachu a je to jen půlbod.

5,5:2,5 a to je definitivní stav

Domů jedeme s prázdnou a jedině nás těší výborný oběd v motorestu Lukava a fakt, že jsme doma relativně brzy.Zapsal jak viděl a slyšel Břetislav Hlavica.

Návrat na obsah