Břehy 2023 rapid - Šachový oddíl TJ Sokol Sendražice

Přejít na obsah

Břehy 2023 rapid

Ostatní turnaje
Listopádí Břehy 2023
11.11.2023

Na Martina se tři odvážlivci vydali na tradiční turnaj do Břehů u Přelouče. Jezdíme tam pravidelně, takže jsme nevynechali ani letos, bohužel nás nebylo tolik jak se původně očekávala. Zasáhly rodiné nebo zdravotní problémy.

Už druhý rok se místo v hospodě hraje v rekonstruovaném Výrovském mlýně. Sice se netočí pivo, ale řidičům to mohlo být jedno. Moraváci nás zato pohostili výbornou domácí ořechovkou! K obědu byl na výběr řízek vepřový nebo kuřecí a s chlebem nebo se salátem. Zvolili jsme prasečí variantu a byl překvapivě dobrý.

Na turnaji jsme potkali řadu známých z východočeského kraje, zejména Jarešovy, kteří za nás nějaký čas startovali. Hlavně Michal se vypracoval a obsadil s náskokem druhé místo, o půl bodu za vítězem.

Hrálo se trochu nestandartním tempem 2x10 minut  přídavkem. Mě to moc nevyhovovalo, obvyklý průběh partií u mě vypadal, že jsem si v úvodu postavil vyhranou pozici a jak mi docházel čas, všechno jsem pohnojil. To Václav s Tomem si počínali daleko lépe a umístili se do první dvacítky.
Zapsal B.Hlavica
Návrat na obsah